1,5 éves képzés 2019

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

ecneb6
újonc
újonc
Iskola: Miskolci RSZKI

1,5 éves képzés 2019

Hozzászólás Szerző: ecneb6 » 2019. március 26., kedd 21:16

Jó estét kívánok.
Azt szeretném megtudni hogy a 1,5 éves képzésben résztvevők csak határ rendészeti kinevezést kaphatnak ?
Nagyon fontos lenne számomra mert ennek tudatában inkább 2 évesre jelentkeznék!

Iszilagyi
staff
staff

Re: 1,5 éves képzés 2019

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2019. március 27., szerda 10:14

Tisztelt Érdeklődő!

Egyáltalán nem biztos, hogy a 1,5 éves képzés végén határrendészeti rendőr végzettséget fog kapni. Azok akik 1,5 éves képzésben vettek részt és 2019. januárban tettek szakmai vizsgát közrendvédelmi- vagy határrendészeti rendőrként zárták a képzésüket.

Azt, hogy a képzés végén, milyen szakiránnyal fejezik be a tanulóink a tanulmányaikat, előre nem tudjuk megmondani, mert mindíg az Országos Rendőr-főkapitányság aktuális létszámigényeinek megfelelően történik a végzettség kimenetele. Így a 2 éves és a 1,5 éves képzésnél is lehet (általában) közrendvédelmi- vagy határrendészeti rendőr végzettséggel is zárni.

Jelentkezőinknek mind a két típusú képzésnél nyilatkozattot kell tenniük, hogy:
"Alulírott kijelentem, hogy a rendészeti szakgimnáziumban történő tanulmányaim befejezését követően részemre az országos rendőrfőkapitány által meghatározott, az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerv bármely szervezeti egysége hivatásos állományába történő kinevezésemet elfogadom, és a Rendőr tiszthelyettes szakképesítés megszerzésétől számított legalább két/másfél évig a hivatásos szolgálati jogviszonyomat az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerv bármely szervezeti egysége hivatásos állományában fenntartom."

Bánszkiné Görcsös Andrea
tanulmányi főelőadó

ecneb6
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: ecneb6 » 2019. március 27., szerda 13:12

Nagyon szépen kösszönöm válaszát.
Még annyit szeretnék meg tudni hogy van e lehetőségem átjelentkezni 2 éves képzésre ha már be adtam 1,5 évesre ha igen mi lenne a menete?

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2019. március 27., szerda 13:45

Tisztelt Érdeklődő!

Azt javaslom, hogy jöjjön el az iskolai felvételi vizsgára jövő héten, és itt személyesen mindent megbeszélünk.

Üdv:
Bánszkiné Görcsös Andrea
tanulmányi főelőadó

ecneb6
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: ecneb6 » 2019. május 17., péntek 19:39

Tisztelt Andrea

Majdani szakosodással kapcsolatban az lenne a kérdésem menyire van bele szólásom[, hogy milyen szakon fejezem be a tanulmányaimat? Mert az iskola honlapján idézem -- "A képzés utolsó félévében a tanulók szakosodhatnak a majdani munkáltató elvárásainak és a saját érdeklődési körüknek megfelelően négy képzési irányba." ez a le írás szerepel,de viszont azt mondták /volt MRSZG tanulok/ ennek semmi köze a valósághoz.
Azért lenne számomra fontos mert ez a válasz nagyban befolyásolná további lépéseim.
Válaszát előre is köszönöm,

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2019. május 20., hétfő 10:37

Tisztelt Érdeklődő!

Ön konkrét szakirányt nem választhat, csak szolgálati helyet. Minden tanuló igényét felmérjük, hogy ki hol szeretne később dolgozni, melyik megyei rendőr-főkapitányság állományába szeretne kinevezésre kerülni.

Azonban a kinevezés elosztását az Országos Rendőr-főkapitányság készíti el a megyei rendőr-főkapitányságok létszám-, és szakirány igényeinek megfelelően.

A legjobb tanulmányi eredménnyel rendelkező tanulóink megválaszthatják, hogy hol szeretnének dolgozni, és ez befolyásolja a végzettség szakirányát is, ami körülbelül elsőév vége felé derül majd ki.

De mint azt már korábban is írtam Önnek a jelentkezési egységcsomagban is nyilatkoznia kell róla, hogy: „az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerv bármely szervezeti egysége hivatásos állományába történő kinevezésemet elfogadom, és a Rendőr tiszthelyettes szakképesítés megszerzésétől számított legalább két/másfél évig a hivatásos szolgálati jogviszonyomat az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szerv bármely szervezeti egysége hivatásos állományában fenntartom." Ez a tanulói szerződésbe is rögzítésre kerül.

Üdv:
Bánszkiné Görcsös Andrea
tanulmányi főelőadó

ecneb6
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: ecneb6 » 2019. május 20., hétfő 13:08

Nagyon szépen kösszönöm válaszát sokat segítette a döntésemet , ugyanis még sehol nem hallottam ezt a jó tanulói dolgot pedig alaposan áttanulmányoztam itt honlapot és mrszg diákoktól is érdeklődtem . Szerintem ha ez le lenne írva sok pályaválasztonak segítene ugyan is sokan etöl félnek hogy nincs belleszolásuk majdani szolgálati helyük meg választásával és nem beszélve arról ösztönzőleg hatna minél jobb tanulmányi eredmény eléréséhez. Egy belügyi -rendészeti osztály végzős diákja vagyok az iskolának két osztálya ami ezen a szakon végzet kb 50 fő ebből kb 10-12 fő jelenkezet rendőrnek sok osztály társam éppezért nem jelentkeztek mert úgyis határ rendészek leszünk ki jelentésel indultak neki!
Kösszönöm .

Válasz küldése