Tapasztalatok a felvételiről

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

Dotty
őstag
őstag

Re: Tapasztalatok a felvételiről

Hozzászólás Szerző: Dotty » 2010. július 18., vasárnap 20:11

nos, hát akkor kezdjük......

előszűrés: ott úgy vettem észre, hogy sorra szórják ki az embereket...tőlünk is a 16-ból talán hatan vagy mennyien mentek tovább. :blink: mondjuk most a pszichológiai könnyebb volt, mint tavaly, de az orvosin ugyanúgy izgultam, és ott ugyanúgy belekötöttek mindenbe, amibe csak tudtak, de én voltam a nyertes :tongue: :-D

fizikai-műveltségi: valamivel könnyebb volt a fizikai, mégis nehezebb...na hogy értsétek: a pontszámok nagyon lementek, és gondolom sokan megkönnyebbültek, viszont jobba kellett iparkodni mert meg kellett, hogy legyen az a bizonyos minimum pontszámnak, hogy tovább mehess a műveltségire, és alkalmas legyél. Fizikain kicsit csalódtam, mert a salak pálya nem volt elegyengetve, így a lábnyomos talajon futottunk, bokánkat majd kitörve, felülésnél pedig nem volt alattunk szivacs, holott tudtommal kellett volna, hogy legyen, és nem választhattunk, hogy tarkóra tett kézzel, vagy keresztbe tett kézzel elöl csináljuk, a fekvenyomásnál pedig a papíron úgy van, hogy vagy gépen csinálod, vagy fekpadon, és nem lehetett választani, csak a fekpadon csinálhattuk. A műveltségi nagyon jó volt, az nagyon jól sikerült, tetszett is, nem is volt nehéz. És elértem összesen 180 pontot :D

HEK: az nagyon jó volt! A pszichológiai része nagyon nehéznek tűnt nekem, közben azt mondta a pszichológus, hogy majdhogynem kiválóra sikerült :woohoo: a vércsapolás is tetszett, először nem mertem odanézni, aztán ott vigyorogtam, hogy hogy bugyog a vérem bele a kis csőbe. Az orvosok iszonyat kedvesek voltak, nagyon jól el tudtunk beszélgetni, bár a belgyógyásznál kicsit kellemetlen volt, hogy férfi orvos, férfi asszisztens, és egy szál bugyiban kellett állni, ráadásul szét kellett húzni a fenekünket.... :blush: A szemészetnél szégyenemre elnevettem magam mikor olyan közel jött hozzám a hölgy, de nem szándékos volt, csak reakció...

És szerencsére eddig minden sikerült :) remélem bekerülök. A véleményemet nem vita témaként írtam, hanem azért, mert ahogy Mona írta, ez a topik arról szól, hogy elmondjuk a tapasztalatainkat a felvételivel kapcsolatban :) :tongue:
Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!

glodics
kvázi-tag
kvázi-tag
Évfolyam: OJT-2011

Hozzászólás Szerző: glodics » 2010. július 18., vasárnap 20:31

Dotty írta:nos, hát akkor kezdjük......

előszűrés: ott úgy vettem észre, hogy sorra szórják ki az embereket...tőlünk is a 16-ból talán hatan vagy mennyien mentek tovább. :blink: mondjuk most a pszichológiai könnyebb volt, mint tavaly, de az orvosin ugyanúgy izgultam, és ott ugyanúgy belekötöttek mindenbe, amibe csak tudtak, de én voltam a nyertes :tongue: :-D

fizikai-műveltségi: valamivel könnyebb volt a fizikai, mégis nehezebb...na hogy értsétek: a pontszámok nagyon lementek, és gondolom sokan megkönnyebbültek, viszont jobba kellett iparkodni mert meg kellett, hogy legyen az a bizonyos minimum pontszámnak, hogy tovább mehess a műveltségire, és alkalmas legyél. Fizikain kicsit csalódtam, mert a salak pálya nem volt elegyengetve, így a lábnyomos talajon futottunk, bokánkat majd kitörve, felülésnél pedig nem volt alattunk szivacs, holott tudtommal kellett volna, hogy legyen, és nem választhattunk, hogy tarkóra tett kézzel, vagy keresztbe tett kézzel elöl csináljuk, a fekvenyomásnál pedig a papíron úgy van, hogy vagy gépen csinálod, vagy fekpadon, és nem lehetett választani, csak a fekpadon csinálhattuk. A műveltségi nagyon jó volt, az nagyon jól sikerült, tetszett is, nem is volt nehéz. És elértem összesen 180 pontot :D

HEK: az nagyon jó volt! A pszichológiai része nagyon nehéznek tűnt nekem, közben azt mondta a pszichológus, hogy majdhogynem kiválóra sikerült :woohoo: a vércsapolás is tetszett, először nem mertem odanézni, aztán ott vigyorogtam, hogy hogy bugyog a vérem bele a kis csőbe. Az orvosok iszonyat kedvesek voltak, nagyon jól el tudtunk beszélgetni, bár a belgyógyásznál kicsit kellemetlen volt, hogy férfi orvos, férfi asszisztens, és egy szál bugyiban kellett állni, ráadásul szét kellett húzni a fenekünket.... :blush: A szemészetnél szégyenemre elnevettem magam mikor olyan közel jött hozzám a hölgy, de nem szándékos volt, csak reakció...

És szerencsére eddig minden sikerült :) remélem bekerülök. A véleményemet nem vita témaként írtam, hanem azért, mert ahogy Mona írta, ez a topik arról szól, hogy elmondjuk a tapasztalatainkat a felvételivel kapcsolatban :) :tongue:

Nyilvánvalóan értékes leírás :)
Glodics Ádám

Dotty
őstag
őstag

Hozzászólás Szerző: Dotty » 2010. július 18., vasárnap 20:36

köszönöm, ezt bóknak veszem :)

Black
vendég

Hozzászólás Szerző: Black » 2010. július 18., vasárnap 21:13

Mona19 írta: Pszichológia,hazudni nem érdemes.... :) mert az úgyis kiedrül,és ezért buknak ki,főleg az előszűrésen.
Ez nem igaz!
Példa én!a pszicho teszt több mint felét csúnya szóval végighazudtam :D
És ennek eredménye az lett, hogy felvettek :tongue:
Az a lényege, hogy azt lássák a teszt alapján rajtad, hogy te egy társasági ember vagy, nyitott vagy új dolgok megismerésére, stb...csak okosan kell töltögetni... ;)

szabomax
őstag
őstag

Hozzászólás Szerző: szabomax » 2010. július 18., vasárnap 21:27

Monától:
"éleményem szerint ha valaki átmegy az előszűrésen,az átmegy a HEK-ben is,leszámítva a vérvételt..de az ember érzi ha van valami baja...
Persze ezután jön az elbeszélgetés a megyei kapitányságon..."

Elbeszélgetés a megyei kapitányságon?!Itt mi történik?XD.. mármint, nem csak előszűrésen, és HEK-en kell cseverészni a pszichológusokkal?
Leírná valaki lehetőleg részletesen, hogy mi történik itt, miket kérdeznek, stb...?(megyei kapitányságon)

krisztike880807
senior-tag
senior-tag

Hozzászólás Szerző: krisztike880807 » 2010. július 18., vasárnap 21:40

Én nagyon féltem az előszűrésen,hogy kemények lesznek és mindenkit akit tudnak "kilőnek" onnan.A tapasztalatom az volt,hogy segítőkész és figyelmes emberek vizsgálnak ki minket,az elbeszélgetésen a hölgy megdicsérte azt hogy egy, ilyen "kemény"napon is végigmosolyogtam az egészet,nagyon jól esett végülis magamat adtam sztem ez nagyon fontos......A műveltségin meglepődtem pár dolgon,azt hittem több lesz Az Állampolgári ismeretekből,és több fontosabb nevet fognak kérdezni,de sikerült igy is hálistennek. A fizikain kemény volt számomra a futás, magamhoz képest jól teljesitettem nem álltam meg és ezt fontosnak tartom,pedig elfáradtam már a végére,viszont azt vettem észre,hogy a tanárok nagyon kemények,ami teljesen jogos, nekik terhelhető jó fizikumú emberek kellenek , nekünk pedig nagyon ki kell választani hogy mi az amit 100%osan megtudsz csinálni,amire lehetőség is van mert eldöntheted hisz van lehetőséged. Az egyik öröm számomra az volt ,hogy sok új embert ismerhettem meg,akik sok mindenben segítettek(előző keresztfélévesre jelentkeztek)és bármi volt tippeket adtak mit,hogy egyszerübb csinálni amit mai napig nagyon köszönök. Hek-en még nem voltam ez tény még várom a levelet,de ha nem sikerül nem adom fel,megfogom próbálni még 1x. Egy lánnyal beszélgettem ott aki 120pontot ért el fizikain és a müveltségi neki nem sikerült csak 46%osra őt nagyon sajnálom neki a javitásra való kérelmét sem fogadták el,pedig ő biztos,hogy megérdemelte volna.Akiknek sikerült és megy szerződést irni gratulálok,akiknek nem nekik azt ajánlom ne adják fel. Sok sikert kívánok mindenkinek aki ezt a pályát választja!És gratulálok azoknak akik megcsinálták!

Istvan007
hivatásos fórumozó
hivatásos fórumozó
Iskola: Miskolci RSZKI

Hozzászólás Szerző: Istvan007 » 2010. július 18., vasárnap 21:44

Ha nem most lesz baja,majd később a hazugságokból...,majd vissza vág még ez :)

Rich03
senior-tag
senior-tag
Évfolyam: OJT-2011

Hozzászólás Szerző: Rich03 » 2010. július 19., hétfő 13:46

Dotty írta:nos, hát akkor kezdjük......

Nah ez egy nagyon szép és hasznos beszámoló volt.Köszönjük. Én csak annyit tennék hozzá,hogy a fizikai felvételi nem minden esetben volt így.Mikor én voltam felvételizni akkor a felülésnél volt alattunk szőnyeg és választhattál, hogy tarkóra tett kézzel vagy mellkasnál kulcsolt kézzel csinálod. A salakpálya pedig kifogástalan állapotban volt, annyi baj volt csak,hogy mikor mi futottunk szakad az eső de legalább nem izzadtál. :D ennyi. Köszi Dotty :)
Ha fut, azzal csak annyit ér el, hogy fáradtan megy előzetesbe.

Dotty
őstag
őstag

Hozzászólás Szerző: Dotty » 2010. július 19., hétfő 14:20

én a legelső csapatban voltam benne, talán azért volt így....de így is sikerült, és nekem ez hatalmas öröm, mert bebizonyítottam magamnak, a családomnak, és a környezetemnek, hogy amit nagyon szeretnék, azt meg tudom csinálni!! :D Az Adyligetis diákokról pedig, hogy szerintem iszonyat kedvesek, segítőkészek, beszélgettem egy-két emberrel onnan, és tényleg nagyon nyitottak, és örülök, hogyha egyszer én is rendőr lehetek, ilyen kollégáim lehetnek :) A fizikai felmérőn aki volt tanár, attól bevallom, félek picit :blush: ő tényleg az az igazi ember, aki megköveteli, hogy tiszteljék, és bár nem ismerem, de nagy tiszteletem neki :D

Istvan007
hivatásos fórumozó
hivatásos fórumozó
Iskola: Miskolci RSZKI

Hozzászólás Szerző: Istvan007 » 2010. július 19., hétfő 14:28

Miskolcon is akik voltak tanárok,legtöbb azért szigorú,határozott volt,nincs ebbe semmi,tetszett az egész légkör :woohoo:

Válasz küldése