hatósági bizonyítvány - hatósági erkölcsi bizonyítvány

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

Danyl00
újonc
újonc
Iskola: Miskolci RSZKI

Re: hatósági bizonyítvány - hatósági erkölcsi bizonyítvány

Hozzászólás Szerző: Danyl00 » 2013. január 28., hétfő 19:00

Azt szeretném kérdezni,hogy a hatósági erkölcsi bizonyítványt a jelentkezési laphoz kell csatolni,vagy az iskolának kell küldeni?

fmark
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: fmark » 2013. január 28., hétfő 19:20

Tisztelt Szilágyi Ildikó!

Más kérdésem lenne, még pedig az, hogy a jelentkezési lapot bevihetem-e , mert én magam töltöttem le és nincs borítékom.?? Ismerőseim kaptak borítékot és ők úgy vitték be.

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2013. január 28., hétfő 20:00

Danyl00 írta:Azt szeretném kérdezni,hogy a hatósági erkölcsi bizonyítványt a jelentkezési laphoz kell csatolni,vagy az iskolának kell küldeni?
A jelentkezési laphoz is csatolhatja, ha már megkapta a Közig. Hivataltól, vagy iskolánkra is küldetheti és mi csatoljuk a beérkező jelentkezési anyagához.
Szilágyi Ildikó

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2013. január 28., hétfő 20:01

fmark írta:Tisztelt Szilágyi Ildikó!

Más kérdésem lenne, még pedig az, hogy a jelentkezési lapot bevihetem-e , mert én magam töltöttem le és nincs borítékom.?? Ismerőseim kaptak borítékot és ők úgy vitték be.
Behozhatja személyesen, vagy postázhatja is iskolánkra (írószer boltokban, vagy a postán is tud vásárolni megfelelő méretű borítékot).
Szilágyi Ildikó

Danyl00
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: Danyl00 » 2013. január 29., kedd 8:28

Azt szeretném kérdezni,ha a hatósági erkölcsi igazolvány nem érkezik meg időben,akkor utána is be lehet küldeni,vagy be kell érnie febr.15.ig?

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2013. január 29., kedd 8:56

Legkésőbb február 15-ig igényelje meg és irányíttassa iskolánkra. Ha megérkezik, csatoljuk jelentkezési anyagához.

Ha már megigényelte korábban, beküldheti jelentkezési anyagát e nélkül is, ebben az esetben viszont a hatósági bizonyítvány befizetett csekkszelvényének másolatát csatolja a jelentkezési laphoz, vagy jelezze részünkre hogy az igénylés megtörtént.
A kiállított hatósági bizonyítványt - ha lakcímére kérte - küldje be jelentkezési anyagához.
Szilágyi Ildikó

Hallgato
vendég

Hozzászólás Szerző: Hallgato » 2013. február 4., hétfő 19:12

.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Hallgato 2013. február 17., vasárnap 19:41-kor.

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2013. február 4., hétfő 20:23

Emlékezetem szerint a törvényi hivatkozásnál csak egyet lehet jelölni. Ha Önnél mégis mindkét területen leigazolják "szövegkörnyezetben tartalmazza mindkét törvényi hivatkozást", akkor mindkét helyen elfogadható lehet. Ebben az esetben azonban 1 eredeti példányból hogyan ad be mégis két helyre hatóságit? Az eredetiről hitelesített másolat is kerülhet annyiba, mintha igényel még egy erkölcsit.
Attól tartok azonban, hogy ez nem valósul meg, így két erkölcsit kell igényelnie, külön egyik, külön másik helyre a megfelelő jogszabályi hivatkozásokkal.
Szilágyi Ildikó

zoli77
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: zoli77 » 2013. február 7., csütörtök 19:30

Tehát akkor már össze vonták az erkölcsi bizonyítványt,és az adattovábbítási kérőlapot....vagy is ha be megyek a postára és kérek egy hatósági erkőlcsi bizonyítványt biztos ,hogy a megfelelőt kapom mert már egy a kettő?

purebehind
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: purebehind » 2013. február 8., péntek 8:42

Tisztelt Szilágyi Ildikó!

A napokban érkezett vissza hozzám az erkölcsi bizonyítvány az iskolától (büntetlen előéletű vagyok), és mellé egy levél miszerint rosszul töltöttem ki. Valamit ami számomra még ismeretlen.
A kérdésem az lenne hogy most újra meg kell igényelnem a postán és megint 3100 HUF? : / Vagy elég ezt a nálam lévő erkölcsit visszaküldeni az iskolának?

A levél szövegéből emelnék ki részeket:
"Az általunk biztosított kitöltési mintáknál mind a korábbi, mind pedig az új változatban szerepel, hogy a hatósági bizonyítvány igénylésekor a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény (HSZT) 37/A. (paragrafus) (1) bekezdés a)-f) pontja kerüljön beírásra, megjelölésre. ... Tekintettel arra, hogy Önnél ez a törvényi hivatkozás nem került a hatósági bizonyítvány igénylésekor megjelölésére, így az Ön "büntetlen előéletét" igazoló hatósági bizonyítványát elfogadni nem áll módunkban. A törvényi hivatkozás alapján a leendő szakma, a hivatásos szolgálatra való alkalmasság igazolására van szükség, s a kiállító is ebben a szövegkörnyezetben igazolja le a kérelmező részére a büntetlenséget. Kérem, hogy a leírtaknak megfelelően a KEKKH által kiállított hatósági bizonyítványát február 25-ig küldje meg iskolánk részére jelentkezési anyagához."

Itt vagyok már a célegyenesben, hogy felpostázzam a jelentkezési anyagot erre kijön egy ilyen levél. : /

Köszönöm a válaszát előre is! :)

Válasz küldése