Gyűjtsük össze a műveltségin várható kérdéseket!

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

Krisztian1996
lelkes újonc
lelkes újonc

Re: Gyűjtsük össze a műveltségin várható kérdéseket!

Hozzászólás Szerző: Krisztian1996 » 2015. május 13., szerda 13:34

andrea21 írta:Ez a topic azért van hogy megbeszéljük a kérdéseket! 70 pontot értem el a műveltségin és én azért osztom meg másokkal a kérdéseket, mert szeretném, hogy mindenkinek sikerüljün! :cool: :x
Így van egyébként nekem is 70 pontom lett idén és egy csomó olyan kérdés volt ami itt is szerepelt az ilyen emberekkel meg nem kell foglalkozni mert csak irigyek a másikra a belügyi "potya" 8 pont meg olyan potya hogy 3 évik készültem rá!

Krisztian1996
lelkes újonc
lelkes újonc

Hozzászólás Szerző: Krisztian1996 » 2015. május 13., szerda 13:39

mmmmmmm írta:na kb. ennyit ér ha másoknak kiírjátok a kérdéseket.... pl. Te megcsinálod 52 pontra.... (legyünk nagyvonalúak) mások ezek alapján felkészülnek hohóóóó! és sikerül összeszedniük 62 pontot.... neked nincs pénzed jogsira, sőőőt nincs potya belügyes 8 pontod sem a többiekkel szemben.... mit csinálsz majd? kaparod a falat.... ennyi :P
Remélem azzal tisztában vagy mekkora marhaságot írtál ha te 52-62 pontra vagy képes az csakis a saját hibád ezen kívül ott a fizikai pontok amiből el lehet érni 125 pontot ha azon nem tudsz megfelelően teljesíteni megint csak a te hibád, ha nincs "potya" 8 pontod arrol úgyszintén te tehetsz, a jogsival egyedül egyetértek!

Vivaaa
kvázi-tag
kvázi-tag
Iskola: Miskolci RSZKI

Hozzászólás Szerző: Vivaaa » 2015. május 13., szerda 13:53

Így van...

Én is szeretnék másoknak segíteni, ezért írom le ami most eszembe jut... ha hülye vagyok ezért, akkor vállalom.

Szóval:
Mi fűződik Luxemburgi Zsigmond nevéhez?
Kinek az uralkodása idején jelentek meg Magyarországon a nemzetiségek?
Mikor vált ketté Németország?
Mi tartozik a Honvédség feladatai közé?
Mi volt a Batthyány Lajos kormányának belügyminisztere?
Minek a rövidítése a MUOSZ?
Kinek a nevéhez fűződik az ókori görög törvények megalkotása?

Hirtelen ennyi ugrott be...

KTibor
újonc
újonc

-

Hozzászólás Szerző: KTibor » 2015. július 12., vasárnap 11:33

Sziasztok!Nekem 2 kerdésem lenne. Az egyik kérdésem hogy csak abból a könyvekből lehet felkész.az írásbelire ami itt ajánlótt vagy bármeny szakközep iskolai törtenelmi könyvből? .A másik kérdesem pedig hogy hány eves korig lehet jelentkezni az önök iskolájába? Válaszát előre is köszönöm! :)

Okr25
újonc
újonc

Re: -

Hozzászólás Szerző: Okr25 » 2015. július 12., vasárnap 16:11

mrszki.hu -n a hírek között található ez:
A felvételi eljárás során kuriózumként jelennek meg azok az idősebb korosztályhoz tartozó jelentkezők, akik a korábban eltörölt felső életkori határ megszűnésével, rendőrré válhatnak. Idén 22 fő jelentkezett a 30-35 éves korcsoportból, 3 fő a 36-40 korcsoportból és 2 fő a 41-49 éves korosztályból. Tapasztalatunk, hogy az „idősebb” korosztályból felvételt nyert tanulóink sokkal céltudatosabbak, adott esetben nagyon szép tanulmányi eredményeket produkálnak.
valamint ez is:
(...)sor kerül egy műveltségi tesztre, mely irodalom, történelem és a napi aktuál-politikára vonatkozó kérdéseket tartalmaz.
Az ajánlott könyvek ajánlottak ( :D ) bár a történelem nem zajlott többféleképpen, vagyis szerintem nincs annyira eltérés más történelem könyvben sem.

KTibor
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: KTibor » 2015. július 13., hétfő 3:34

Köszönöm a válaszát ... ! :)

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2015. július 26., vasárnap 15:08

Az új Hszt. (2015.évi XLII. törvény) alapján minimum 10 dolgos évének kell lennie + 2 év iskola. Azaz 65-(10+2)= 53 év
Tisztelettel
BIE

Válasz küldése