Anyukák suliban!

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

KLucus9
vezető infobróker
vezető infobróker

Re: Anyukák suliban!

Hozzászólás Szerző: KLucus9 » 2011. március 14., hétfő 11:08

mikor szültem, volt velem az őrzőben egy kismama neki is Kíra lett a kislánya. :) szegénynek belekötöttek,h nincs is ilyen anyakönyvezhető név, erre odatolt egy lapot a nővérke orra alá,h direkt felkészült és kinyomtatta a K betűs oldalt,h igenis lehet anyakönyvezni. :) muris volt... :)
a Zsombor viszont elég ritka fiú név. :) de milyen szép. :sw:
"A határtalanság: erő. A határoltság: hatalom. A hatalom kézzelfogható és múlandó, az erő megfoghatatlan és örök."

Lucus

marcsika
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: marcsika » 2011. március 16., szerda 11:42

És férfias név, felnőtt emberként is jól hangzik!
Marcsika

KLucus9
vezető infobróker
vezető infobróker

Hozzászólás Szerző: KLucus9 » 2011. március 16., szerda 12:26

igen, mondjuk erre még nem gondoltam,de valóban. :)
kijött az első foga... naháát. :) :chf:
mit szólnak am a gyerkőcök,h kevesebbet fognak majd látni?
"A határtalanság: erő. A határoltság: hatalom. A hatalom kézzelfogható és múlandó, az erő megfoghatatlan és örök."

Lucus

marcsika
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: marcsika » 2011. március 16., szerda 12:52

Míg nem tudom biztosra, hogy felvettek addig nem is mondom el nekik,( feleslegesen nem fárasztom őket).
Viszont folyamatosan tanultam eddig is, így hozzá vannak szokva, hogyha elmegyek itthonról akkor vissza is jövök :)
Elmondom nekik a helyzetet és szeptemberre a két kicsi is ovis lesz, így ők is csak fél 5-re lesznek itthon, fel sem tűnik nekik, hogy én hol vagyok addig amíg ők suliba-oviban.
Bár értük nem tudok menni, de a családdal jó viszonyt ápolunk, így annak is örülnek ha mama vagy keresztanya megy értük.

A fogzás remélem fájdalommentes lesz a kisfiadnak.

Nálunk volt, hogy egyszerre a 3 gyerek fogzott.
A nagylányomnak cserélődtek, a középsőnek a hátsó foga a kicsinek pedig az első fogai bújtak :-D
Marcsika

KLucus9
vezető infobróker
vezető infobróker

Hozzászólás Szerző: KLucus9 » 2011. március 16., szerda 12:57

marcsika írta:Míg nem tudom biztosra, hogy felvettek addig nem is mondom el nekik,( feleslegesen nem fárasztom őket).
Viszont folyamatosan tanultam eddig is, így hozzá vannak szokva, hogyha elmegyek itthonról akkor vissza is jövök
Elmondom nekik a helyzetet és szeptemberre a két kicsi is ovis lesz, így ők is csak fél 5-re lesznek itthon, fel sem tűnik nekik, hogy én hol vagyok addig amíg ők suliba-oviban.
Bár értük nem tudok menni, de a családdal jó viszonyt ápolunk, így annak is örülnek ha mama vagy keresztanya megy értük.

A fogzás remélem fájdalommentes lesz a kisfiadnak.

Nálunk volt, hogy egyszerre a 3 gyerek fogzott.
A nagylányomnak cserélődtek, a középsőnek a hátsó foga a kicsinek pedig az első fogai bújtak
húú az nagyon élvezetes lehetett! hálistennek csak a nyála folyik. :D de így szinte óránként öltöztetni kell. :P
az nagyon jó,ha van aki segítsen neked, szerencsére mi is fel vagyunk "szerelve" jó pár nagyszülővel, nagynénikkel, nagybácsikkal. :) meg ahova szeretném beiratni majd bölcsibe,mellette dolgozik apu így hazafele munkából el tudja hozni. :)
voltak neked bölcsisek a gyerkőcök? és ha igen mennyi idővel előtte mentetek felvetetni?

Lucus

marcsika
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: marcsika » 2011. március 16., szerda 14:02

Nem voltak bölcsisek, így erről nem tudok nyilatkozni.
Az oviba való beiratkozásra pedig mindig személyesen kerestek meg minket, kevés a gyerek....szükség van a gyerekeimre az ovinak is és ők is szeretnek ott lenni, úgy hogy a 2 kicsi pedig egy csoportba fog járni, a kicsit sem féltem annyira lesz aki megvédje majd: a bátyus :-)
Marcsika

KLucus9
vezető infobróker
vezető infobróker

Hozzászólás Szerző: KLucus9 » 2011. március 16., szerda 14:49

az biztos. :) jó kezekben lesz. :)

Lucus

piroskaaa
kvázi-tag
kvázi-tag
Iskola: Adyligeti RSZKI

Hozzászólás Szerző: piroskaaa » 2012. augusztus 18., szombat 17:28

sziasztok!sok kérdésem lenne ezzel kapcsolatban...
nekem most egy 2 éves gyerkőcöm van és jövő szeptemberben szeretnék jelentkezni az adyligetire ...akkor már óvodás lesz a babám
Mindennap be kell járni?kb hánytól-hányig?
térítésköteles az iskola?
ha 2013 szeptemberében szeretnék jelentkezni akkor mikor kell felvételeznem?(2013 májusban fogok éretségizni,tehát idén)
most éppen estire járok,köszönöm és várom a választ
"Ha a rendőrt ellenségednek vagy nem kívánatos személynek tekinted,akkor tudd Ő az egyetlen,aki ismeretlenül is hajlandó az életét kockáztatni érted!"

Zafira
őstag
őstag

Hozzászólás Szerző: Zafira » 2012. augusztus 19., vasárnap 11:06

piroskaaa írta:sziasztok!sok kérdésem lenne ezzel kapcsolatban...
nekem most egy 2 éves gyerkőcöm van és jövő szeptemberben szeretnék jelentkezni az adyligetire ...akkor már óvodás lesz a babám
Mindennap be kell járni?kb hánytól-hányig?
térítésköteles az iskola?
ha 2013 szeptemberében szeretnék jelentkezni akkor mikor kell felvételeznem?(2013 májusban fogok éretségizni,tehát idén)
most éppen estire járok,köszönöm és várom a választ
Szia!

Nappali tagozatos, minden nap reggel 7-8-tól délután 4-5 óráig ott leszel. Lesznek szolgálatok...stb, de az már más téma.
Fizetni kell a lollégiumért, feltéve hogy a beadott kérelmedet elfogadják. Mikor adhatod be? Egyedül neveled a gyerkőcöt, szociálisan rászorulsz stb. A honlapon olvashatsz róla. Ingyen kapod a ruhát, ebédet, könyveket.
Reggeliért, vacsoráért, feltéve ,hogy kéred, fizetned kell.

Remélem nagyjából mindenre választ adtam!
Ha nem végzed el az iskolát, vissza kell fizetned a rád költött összeget, ami elég súlyos is lehet.
Ösztöndíj? Ez tanulmányi átlagtól függ, átlag havi 7-8 ezer ft. Ez attól is függ, hogy végzel- e az iskolában plusz feladatot Pl: osztálytitkár vagy, akkor többet kapsz.
Ami nem öl meg, az megerősít!

loveil
staff
staff

Hozzászólás Szerző: loveil » 2016. február 14., vasárnap 8:40

Az érettségit a jelentkezés évében legkésőbb július 1-ig meg kell szerezni, akkor lehet kimondani nyáron a felvételről a döntést, és kezdheti meg a tanulmányait szeptembertől valamelyik rendészeti szakközépiskolában. Jellemzően abban, amelyikbe jelentkezik. A jelentkezési lap leadási határideje a tanévkezdés évének február eleje-közepe, ez évente változhat.
Az iskolák nappali rendszerű oktatást folytatnak a civil tanulók számára, jellemzően hétfőtől péntekig, reggel 7-8 -tól délután 15-16 óráig. Az első hónapban jellemző a korábbi kezdés és a későbbi befejezés egyes iskolákon. Abban az esetben, ha belszolgálati gyakorlatot kell ellátnia (évente 8-15) alkalommal akkor ez éjszakát és hétvégét is érinthet.
A tanintézeti képzést időnként felváltja a területi rendőri szervnél teljesítendő gyakorlat (ez a két év során akár 10 hónapot is kitehet), melynek helyét nem a tanuló, hanem az Országos Rendőr-főkapitányság határozza meg.
Egy kisgyerekes anyukának ez elrettentő lehet, de voltak már nálunk kétgyerekes anyukák is akik megállták a helyüket, és eredményesen végezték el az iskolát.
Sok sikert, és elszántságot!

Utoljára loveil ugrasztotta előre 2016. február 14., vasárnap 8:40-kor.

Válasz küldése