Érettségi - Belügyi Rendészeti Ismeretekből

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

nono001
újonc
újonc
Iskola: Miskolci RSZKI

Re: Érettségizik valaki idén BELÜGYI RENDÉSZETI ISMERETEK- b

Hozzászólás Szerző: nono001 » 2012. október 11., csütörtök 15:21

Sziasztok! 2013 májusában szeretnék belügyi rendészeti ismeretekből érettségizni, honnan tudnám beszerezni a könyveket? :) Vagy valakinek van, aki el is adná nekem?

mzolika
kvázi-tag
kvázi-tag
Iskola: Adyligeti RSZKI

Hozzászólás Szerző: mzolika » 2012. október 12., péntek 0:35

Sziasztok!

A könyvet a vaterán is be tudjátok szerezni, de kérdezzetek előtte az eladótól, mert a kép szerint az 1. rész (Társadalomismeret) duplán van, a 3. részt (Rendvédelem II.) nem látom...
A link:
http://uj-konyv.vatera.hu/tankonyv/koze ... 18063.html
Uram, adj erőt!

attlasz7
senior-tag
senior-tag

Hozzászólás Szerző: attlasz7 » 2012. október 18., csütörtök 20:08

Sziasztok
A legújabb kiadás minden része megvan 2008 csak is ebből tanuljatok a régi ki adás nem jó,mert a vizsgáztató elnök csak eme újabb törvényeket fogadja el.szóval íme a pakk :)

http://hasznalt-konyv.vatera.hu/tankony ... 76729.html

Vivaaa
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: Vivaaa » 2012. november 6., kedd 16:29

Valaki el tudná küldeni nekem a következő témaköröket kidolgozva? Cserébe tudok küldeni én is :)

A szakmai tevékenység területei, az egyes szervek működése és irányítása

• A rendészeti szervek szolgálati tagozódása, szakmai tevékenységének területei, a
szolgálati ágak, szolgálatok, szakszolgálatok tevékenységei és feladatai
• A rendőrség és a katasztrófavédelem működésének általános elvei és szabályai;
a működés általános elveinek szervenkénti egyedi és közös jellemzői
az egyes működési elvek gyakorlati megvalósulása
• A rendészeti szervek irányítása és vezetése; az irányítás és vezetés közötti
különbségek; az irányítás és vezetés célja és eszközei, jogszabályi eszközök a
vezetési és irányítási feladatok ellátásához

Az egyes bűncselekmény típusok kriminológiai jellemzői

• a személy elleni, a közlekedési, a házasság-, család-, ifjúság-, nemi erkölcs elleni, valamint a vagyonelleni bűncselekmények kriminológiai jellemzői;
a modern bűnözési jelenségek, a nagyvárosi bűnözés formái,
a szervezett bűnözés és a bűnszervezetek működésének jellemzői; a szervezett bűnözés és a terrorizmus kapcsolata

Nagyon megköszönném, mert nekem már nincs időm legépelni sajnos :(

errorlacy
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: errorlacy » 2012. november 12., hétfő 12:06

sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Belügy szóbelin megvan a 20 tétel amiről beszélni kell, viszont írnak egy B tételt is amit nem tudok hogy kell értelmeznem.
Valami gyakorlati feladat vagy mi.
Ebben valaki tudna segíteni?
Külsős vagyok így nincs tanár akit megkérdezhetnék.

Előre is köszönöm!

Laci

kyga
senior-tag
senior-tag

Hozzászólás Szerző: kyga » 2012. november 12., hétfő 15:29

És azt tudja valaki hogy meddig lehet jelentkezni belügyi érettségire és ha valaki sosem tanult hasonlókat de szeretne belőle érettségizni mit kell tennie ez ügyben?

Rickye
kvázi-tag
kvázi-tag
Évfolyam: 2017-2019

Hozzászólás Szerző: Rickye » 2012. november 12., hétfő 19:32

Ez a téma engem is érdekelne, hogy külsősként, tanár nélkül, hogyan lehetne elfogadható eredménnyel érettségizni. Könyvek, tanácsok, ilyesmi...
A jelentkezés gondolom itt sincs máshogy, mint az összes többi tantárgynál, azaz február 15. a határidő. Valamelyik suliban be kell jelentkezni, ahol van ebből a tárgyból érettségi.

errorlacy
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: errorlacy » 2012. november 12., hétfő 22:01

Én is tanár nélkül készültem fel írásbelire és most szóbelire gyúrok ezért is kellene az infó az A és B résszel kapcsolatban.
3 könyvből készültem fel ami ehhez kellett, ha végzek én is eladom úgy mint az elődöm akitől én is vettem.

Bármilyen kérdés van megírom.

Laci

Vivaaa
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: Vivaaa » 2012. november 16., péntek 15:41

Én is külsősként érettségiztem emelt szinten belügyiből a múlt héten. Magamtól készültem fel, a 3 könyvet olvastam el, majd kidolgoztam az Oktatási Hivatal oldalán található témaköröket, aztán azokat tanulgattam.
Nem tudom középszinten hogy megy, emelten biztos hogy van egy A és egy B tétel, nekem ugyan olyan kifejtős volt mind2, egyik sem volt feladat, de én is úgy tudtam hogy vannak szituációs feladatok is, amikor meg kell állapítani Btk. alapján hogy milyen jogsértések történtek, el kell mondani a tényállásokat stb...
Egyébként jelentkezni én a kormányhivatalnál jelentkeztem, onnan közvetítettek ki, középszinten jelentkezhetsz belügyis suliban is akár, de ugyan így kormányhivatalon keresztül is. A tavasz-nyári érettségi időszakara még nem jelent meg a felhívás, valószínű, hogy december közepe körül kerül majd fel a honlapra a jelentkezési lap, amit ahogy az előttem szóló is mondta, általában a felsőoktatási jelentkezési határidővel egyidőben,február 15-ig lehet majd leadni.

Vivaaa
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: Vivaaa » 2012. november 26., hétfő 12:15

Rickye írta:Ez a téma engem is érdekelne, hogy külsősként, tanár nélkül, hogyan lehetne elfogadható eredménnyel érettségizni. Könyvek, tanácsok, ilyesmi...
A jelentkezés gondolom itt sincs máshogy, mint az összes többi tantárgynál, azaz február 15. a határidő. Valamelyik suliban be kell jelentkezni, ahol van ebből a tárgyból érettségi.
Én érettségi előtt nagyon sokáig kerestem olyan embereket, akik tudtak volna nekem ezzel kapcsolatban tanácsot adni, és őszintén szólva, nem voltak túl segítőkészek, jó ha 3 embert tudok mondani, aki készséges volt és megpróbálta megosztani velem a tapasztalatait. Én tudom, hogy ez mennyire sz*r,hogy nem tudod hogy mire számíts, miből készülj, főleg, ha előtte közöd nem volt még a témához, úgyhogy megpróbálok leírni mindent amivel segíteni tudok.
Tehát mint írtam, én most, az őszi érettségi időszakban voltam vizsgázni. Senki sem bízott benne, hogy úgy, hogy előtte soha nem tanultam a tárgyat, sikeresen fel tudok készülni. Én úgy csináltam, (és ezt tanácsolnám mindenkinek) hogy először olvassa el a 3 könyvet, majd amikor az Oktatási Hivatal oldalára felkerülnek a témakörök, akkor azok alapján próbálja meg kidolgozni a tételeket. Nagyon sokáig tart, lesznek 20-30 oldalas tételek(témakörök) is, de megéri, mert magából a könyvből tanulni baromi sok.
Én előtte nagyon sokáig kerestem a kidolgozott tételeket is, erre sorra olyan válaszokat kaptam, hogy "nincsenek tételek, csak a könyv van!". Ez hülyeség. Vannak tételek, a témakörön belül, és azt igenis ki kell dolgozni, mert azzal is tanulsz miközben kidolgozod, meg nem mindegy, hogy 500 oldalt kell megtanulnod, vagy 150-et.
Tehát olvasd el, majd dolgozd ki! Aztán a kidolgozottból tanulj! A könyv jó kiegészítésnek, esetleg utolsó napokban olvasgatni, hátha valami plusz eszedbe jut, de a lényeg a kidolgozott tételekben legyen! Ja, a Btk-t, Hszt.-t, Sztv.-t, Rtv.-t, RSZSZ-t át kell nézni minimum egyszer, hogy tudd, hogy mit hol találsz benne, mert ezek mind rendelkezésre állnak szóbelin, de ha nem tudod, hogy mit miben keress, akkor nem ér semmit sem. Ja, és nem utolsó sorban keresgélj a neten! Nézegess a témával kapcsolatos cikkeket, képeket, mert lehet, hogy egy kis pluszt ad ez is, ami jó pont lehet a vizsgáztatók előtt! Persze azért ügyelni kell arra, hogy ne hülyeséget mondj. Simán meg lehet csinálni nem hogy elfogadható, de kifejezetten szép eredménnyel is. :)
Na hát kb. ennyi, de szívesen segítek ha tudok. :)

Válasz küldése