Érettségi - Belügyi Rendészeti Ismeretekből

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

szandus
újonc
újonc

Re: Érettségizik valaki idén BELÜGYI RENDÉSZETI ISMERETEK- b

Hozzászólás Szerző: szandus » 2013. július 5., péntek 21:09

Sziasztok!

Hasonló cipőben járok én is. :) 22 éves, végzős egyetemista lány vagyok. Szeretnék jelentkezni a Miskolci Rendészeti Szakközépiskolába, a plusz pont reményében szeretnék kiegészítő érettségit tenni Belügyi rendészeti ismeretekből. Olvastam, hogy 3 könyv és 2 munkafüzet, illetve az eddigi írásbeli érettségik azok, amik segítséget nyújthatnak. Szabolcs - Szatmár - Bereg megyében lakok, de Debrecenben tanulok...ehhez mérten tudnátok valamilyen sulit ajánlani, ahol van rá lehetőség, hogy engedjenek érettségizni az adott tárgyból? A tapasztalataitok alapján mennyire nehéz önállóan felkészülni az érettségire úgy, hogy soha nem tanultam ezt a tárgyat? Ha tudtok olyan oktatót, aki az említett megyék egyikében segíteni tudna rajtam, én azt is hajlandó lennék megfizetni. Annak is nagyon örülnék, ha valaki engem is meg tudna szánni és segítene jegyzet dolgában is, van tételsor dolgában, természetesen nem ingyen, fizetnék is érte. Kérlek segítsetek, kicsit elvesztem az információ áramlatban. :)

kalmar88
lelkes újonc
lelkes újonc
Iskola: Miskolci RSZKI

Hozzászólás Szerző: kalmar88 » 2013. július 6., szombat 9:50

szia !

debrecenhez közel derecskét tudom neked ajánlani az : I. Rákóczi György Gimnázium Szakközépiskola és kollégiumot itt tanítanak rendvédelmi ismereteket és itt le is tudsz érettségizni jövőre szeptemberben !
mikor én odajártam nekünk nem adták meg a tételeket azt mondták hogy az egész amit tanultunk eddig szóval mind a 3 könyv az I. , II., III. , belügyi rendészeti ismeretek !
nekem meg vannak ezek van amiből 2-is !
az érettségiről annyit hogy nem nehéz de azért tanulni kell hozzá ! :)

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2013. július 14., vasárnap 10:10

A keleti országrészben sok belügyi rendészeti ismereteket tanító iskola van. Derecske valóban jó ajánlás, mert pl. idén ők nyerték az országos csapatversenyt. Ezúton is gratulálunk hozzá! :)
A közelben van még Berettyóújfalu, Nagykálló, Tokaj Tiszafüred, ...... Ennyiből biztos sikerül választani. Az érettségiben is lehet választani, mert a középszintűt egy adott iskolában kell letenni, míg az emelt szintűt regionálisan, általában megyénként és többnyire a székhelyre szervezik.
Tisztelettel
BIE

Pietro
lelkes újonc
lelkes újonc
Évfolyam: OJT-2011

Hozzászólás Szerző: Pietro » 2013. szeptember 16., hétfő 18:01

Kedves Kolleginák/Kollégák/Kollégajelöltek!

Jövőre RTF-re jelentkezem, ezért idén októberben pontgyűjtés okán érettségizem Belügyi Rendészeti ismeretek Tantárgyból. Több helyről próbáltam már a tankönyveket beszerezni, de nem jártam sikerrel! Pénzt megmondom őszintén egy ilyen nem túl naprakész tankönyvcsomagért nem kívánok kiadni, ezért ebben kérnem a segítségetek! Ha valakinek esetleg megvan a 3 darab tankönyv, vagy a 3 közül bármelyik, és lenne olyan nagylelkű és segítőkész, hogy elküldje nekem, akkor azt nagyon megköszönném!

Nekem a tematika kiírása miatt kellene, tehát amint megérkezik hozzám 2-3 nap után már küldöm is vissza a feladónak, erre rendőr becsület szavamat adom! :) ;)
Aki ebben tudna nekem segíteni, az kérem írjon nekem egy privát üzenetet!

Segítségeteket előre is köszönöm!

zozzz894
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: zozzz894 » 2013. október 5., szombat 15:56

Hellósztok!
Láttam kerestek Belügyis tankönyvet. Találtam egyet az egyik aukciós portálon, itt van hozzá a link:
http://hasznalt-konyv.vatera.hu/tankony ... 44228.html
Viszont érdemes utána kérdezni, hogy a Rendvédelem 2. (a tankönyvcsomag harmadik tagja) beletartozik-e a csomagba, ugyanis a társadalomismeret kétszer van rajta a fotón!
Ha viszont nincs meg, akkor érdemes egy olyan középiskolába elmenni, ahol van belügyi ismeretek oktatás. Én is így csináltam anno és meg is írtam-feleltem belőle kereken 80%-ra! :)
"Dont vörri ábát de veszt. It vill bi fájn."

Vivaaa
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: Vivaaa » 2013. október 6., vasárnap 10:54

Ezek a könyvek nagyon jók, de az a gond velük, hogy nem túl naprakész, mivel ha jól emlékszem talán 2008-as kiadású, és azóta elég sok változás történt.
Ennek ellenére tavaly én is ebből a könyvsorozatból készültem fel emelt szintű érettségire. Ha rendőr vagy, könnyebb a dolgod, mert nagyjából azért képben vagy azzal, hogy mi aktuális még, ha civilként érettségizel, akkor picit nehezebb, de én is utóbbiként készültem fel, és egy kis odafigyeléssel ezekből a könyvekből is simán megtanulható minden.

ZBandi
kvázi-tag
kvázi-tag
Évfolyam: 2012-2014

Hozzászólás Szerző: ZBandi » 2014. február 25., kedd 20:05

Valaki rendelkezik 2013-as kidolgozott témakörökkel ? Nem tételekkel, hanem az OH honlapján elérhető, témakörök kidolgozásával. Előre is köszönöm! Üdv! :)

Rickye
kvázi-tag
kvázi-tag
Évfolyam: 2017-2019

Hozzászólás Szerző: Rickye » 2014. február 26., szerda 10:46

A témakörök kidolgozva konkrétan megegyeznek a belügyi rendészeti ismeretek tankönyvek tartalmával :)

beat0525
újonc
újonc
Évfolyam: 2012-2014
Iskola: Körmendi RSZKI

Hozzászólás Szerző: beat0525 » 2014. május 2., péntek 14:09

Sziasztok Fórumozók! Én is hasonló cipőben járok néhányotokkal, ugyanis ebben a hónapban fogok érettségizni emelt szinten ebből a tárgyból. Ennek kapcsán szeretném segítségeteket kérni, mivel sürget az idő, én meg néhány tétel kidolgozásával el vagyok maradva. Ezek konkrétan a 2.,7., 17., 18. tételek. Ezeken kívül ki van dolgozva az összes, úgyhogy ha valakit érdekel, szívesen elküldöm őket cserébe a fenti tételekért.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Csicsi04
újonc
újonc
Évfolyam: OH-2012

Hozzászólás Szerző: Csicsi04 » 2014. december 1., hétfő 21:32

Sziasztok! Pest megyéből vagyok, jövőre tervezem emelt szinten az érettségit ebből a tantárgyból. Szívesen várom én is a különböző információkat, segítségeket. Én most még teljesen vakon vagyok, az előző évi érettségiket szoktam nézegetni, de segédanyagom abszolút nincsen. :S A szakközepes ismereteimnek hála néhány dolog már abszolút nem új a feladatok között, de ha esetleg van valakinek valamilyen használható segédanyaga, akkor szívesen fogadom a segítségét akár itt, akár e-mailben. A címem: mulberry04@gmail.com. Köszönöööm :)

Válasz küldése