Felvételi általános kérdések

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

Rebus
újonc
újonc
Iskola: Miskolci RSZKI

Re: felvételi

Hozzászólás Szerző: Rebus » 2013. június 23., vasárnap 21:19

Szép estét!
Sikerült a felvételim, és azt szeretném kérdezni, hogy 2013. augusztusában lesz-e kiképzés és, ha igen, akkor mikor kezdődik és meddig tart? :)

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2013. június 24., hétfő 10:08

Nem lesz.
Szilágyi Ildikó

ZsBence
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: ZsBence » 2013. június 24., hétfő 10:51

Tisztelt Szilágyi Ildikó!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az érettségi bizonyítványomat postai úton küldjem el vagy faxolni is lehet ??

kroland
őstag
őstag
Iskola: Adyligeti RSZKI

Hozzászólás Szerző: kroland » 2013. június 24., hétfő 10:56

ZsBence írta:Tisztelt Szilágyi Ildikó!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az érettségi bizonyítványomat postai úton küldjem el vagy faxolni is lehet ??

Szia!
Kicsit olvass vissza, már volt ez a kérdés nem is olyan régen, engedelmeddel idéznem Szilágyi Ildikó asszony válaszát.

"Elektronikusan vagy faxon is jöhet, a legkevésbé postai úton! .... és elég 1x küldeni!!!!"

ZsBence
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: ZsBence » 2013. június 25., kedd 12:53

Tisztelt Szilágyi Ildikó!

Az érettségi bizonyítvány másolatát nem gond e hogy postán adtam fel ??
Így is rendben lesz vagy faxoljam el ??

Üdvözlettel . Zs Bence

kroland
őstag
őstag
Iskola: Adyligeti RSZKI

Hozzászólás Szerző: kroland » 2013. június 25., kedd 13:01

ZsBence írta:Tisztelt Szilágyi Ildikó!

Az érettségi bizonyítvány másolatát nem gond e hogy postán adtam fel ??
Így is rendben lesz vagy faxoljam el ??

Üdvözlettel . Zs Bence
Szia!

Csak az üzeneted feletti hozzászólást kellett volna elolvasnod szerintem az elmond mindent :woohoo: :D

Peet91
újonc
újonc

Felvételi másodszorra

Hozzászólás Szerző: Peet91 » 2015. február 12., csütörtök 23:13

Üdvözlök mindenkit.
A kérdésem a következő: 2011-ben felvételiztem...A műveltségin simán megfeleltem,de a fizikait elrontottam.Azóta kicsit elsodort az élet de 2016-ban újra menni fogok,viszont akkor az eredmény az előző fordítottja lesz.Tehát a kérdésem,hogy ha már egyszer megfeleltem a a műveltségin...akkor még egyszer meg kell majd csinálnom? Esetleg van elévülési idő? Vagy talán úgy működik, mint pl. egy gyárnál,hogy aki egyszer megfelelt a felvételin...az legközelebb már soron kívül mehet...Bevallom rengeteget felejtettem az érettségi óta...de szerintem mindenki így van ezzel.Az állampolgári ismereteket természetesen átnézem még egyszer....de azért a 2000 éves történelem már kicsit sok lenne.
Továbbá még egy kérdés ami nem ebbe a topikba illik....Ösztöndíj. Erről mit lehet tudni? És az utolsó ide nem illő kérdésem...Ez egy államilag finanszírozott "képzés"...viszont én már rendelkezem egy szakmával...de engem a rendvédelem érdekel.... amennyiben felvételt nyerek,továbbra is díjmentes lenne nekem a képzés?Mivel,ha jól tudom,csak egy szakmát támogat az állam....igaz ez nem szakma, hanem hivatás :)
Köszönöm a válaszokat előre is.További szép napot kívánok.

Rickye
kvázi-tag
kvázi-tag
Évfolyam: 2017-2019

Re: Felvételi másodszorra

Hozzászólás Szerző: Rickye » 2015. február 13., péntek 16:08

Szia.

Mivel voltál már egyszer felvételizni, ezét tudod, hogy zajlik a dolog. Nyilván ismételni kell a műveltségit. A te érdeked, hogy toppon legyél fejben, hiszen nem csak a felvételi idejéig kell a tudással rendelkezni, hanem után is az iskolában és a "kinti" életben is. A tanárok majd 30 éve érettségiztek és emlékeznek a 2000 év történelmének nagy részére.

Az ösztöndíj... évről-évre változik, nem nagy összeg, nem kell sokmindenre számítani, de pl a kolit ki tudod fizetni belőle.

Jól mondod, ez egy hivatás. Szakközépiskola ugyan, de itt más a rendszer, mint más iskolákban, nem fizetős képzés.

Ha még kérdésed lenne, írj.

Peet91
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: Peet91 » 2015. február 14., szombat 15:59

Köszönöm a választ.
Kérhetnék kicsit konkrétabb választ az ösztöndíjra? Mert világ életemben miskolci voltam,így a kollégiumi életről nem sokat tudok....nyilván nem sok pénz,és tanulmányi eredmény függő is, de ha már a rezsit ki tudom fizetni belőle akkor minden oké.Természetesen arra gondoltam a 2000 éves történelem alatt,hogy aminek nem veszem semmi hasznát,a töltelék anyagnak....mert találkoztam ilyen kérdésekkel. Pl. Kik voltak a lakói az ókori Spártának? vagy valami ilyesmi.... hát ennek a tudásnak a jövőben nem sok hasznát fogom venni.Persze ez csak egy példa volt....vannak hasznos dolgok is amikre azért emlékszik az ember.Minden jót.

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2015. február 15., vasárnap 10:07

Igen, ez örök hiba, az emberiség nagy hibája, de tartok tőle, hogy még jó ideig nem fogja megoldani. Nem tudjuk, hogy a következő generációnak, azon belül egyeseknek mire lesz szüksége az élete során. Így aztán sok mindent meg szeretnénk tanítani mindenkinek. Az pedig már erősen nézőpont kérdése, hogy mit tekintünk szükségnek. Van, akinek Spárta már felesleges, van aki pedig még a földtörténeti korokat is sokkal komolyabban szeretné ismerni. Talán el kellene fogadni, hogy a felnövekvő generációk jövőjét egy ideig az előzőek határozzák meg, aztán pedig az új generáció kezébe veszi a sorsát és észre sem veszi, hogy már ő határozza meg az ő utána jövőkét. Az emberiség fejlődéstörténete már csak ilyen.

Na mi következik mindebből? Csak annyi, hogy mi a legjobb tudásunk szerint válogatunk, szűrünk, állítunk leküzdendő akadályokat, Önök pedig, ha ide akarnak kerülni, ezt kell, hogy teljesítsék. Ha nem akarják, nem kell jönni. Aztán ha sikerült, legyenek egyre jobbak, lépjenek előre és legyenek Önök a meghatározói a jövő Rendőrségének.
Ehhez kívánok sok sikert!
Tisztelettel
BIE

Válasz küldése