2015. évi felvételi

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

Iszilagyi
staff
staff

2015. évi felvételi

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2014. szeptember 3., szerda 8:10

Jelentkezőink figyelmébe!

Augusztus 19.

A mai napi igazgatói döntéssel felvételi ponthatárunk 159 pontra csökkent. A felvettek értesítése levélben és e-mail címre is (08.24-én) megtörténik. Szerződéskötés ideje augusztus 31. 8.00 óra

július 15.
Az adatbázist frissítettem, hamarosan megjelenik honlapunkon.
Összesen 409 fő került felvételre. Elutasításra csak az előzetes ponthatár alattiak kerültek.
A többiek, közel 100 fő tartaléklistán van.
Következő döntés augusztus közepén várható.

Július 10.
Igazgató Úr döntése alapján ponthatárunk 162 pont!
Mindazok felvételt nyernek, akik alkalmas és megfelelt minősítéssel rendelkeznek valamennyi területen, elérik vagy meghaladják pontszámukkal a felvételi ponthatárt és nincs kizáró okra utaló bejegyzés érettségi bizonyítványukban (mentességek!).
Azok, akiknek az életvitel vizsgálata folyamatban van, feltételesen kerülnek felvételre.
A ponthatár alatti jelentkezők egyenlőre tartalék listára kerülnek, s majd a visszalépettek és meg nem jelentek helyét töltjük be a most még tartaléklistán szereplőkkel. A felvételt nyert jelentkezőinkkel augusztus 17-18-án történik szerződéskötés.
Az adatbázis frissítése legkorábban kedden, a döntést követő adminisztráció befejezésével várható. A döntésben érintettek természetesen írásban értesülnek a részletekről.
Felvételt nyert jelentkezőinknek gratulálok!

Július 02.
Személyes adatokat a mai nappal frissítettem, web-es kollegám intézi a honlapra kerülését.

582 fő van "versenyben", akik közül 516 fő alkalmas, s 66 fő első- vagy másodfokon várja pozitív minősítését.

Jelenleg még 99 fő érettségi bizonyítványa hiányzik, az érintettek részére e-mailt küldtem a mai nappal.

Intézményünk vezetőjének első felvételi döntése július 10-én várható, eredményéről a személyes adataikban tájékozódhatnak majd.
A döntést megelőzően pontszámról, esélylatolgatásról érdemi információ nem jelenik meg!

Június 01.

A személyes adatokat frissítettem, web-es kollega részére átküldtem, holnap frissül.
Statisztikai adatokat is frissítettem, itt megtekinthető:
netes-statisztikai-fv-adat-06-01.docx
(18.36 KiB) Letöltve 1170 alkalommal.
Április 30.
A személyes adatok frissítése a mai nappal megtörtént!
Statisztikai információkat itt talának:
netes-statisztikai-fv-adat-04-29.docx
(17.21 KiB) Letöltve 1058 alkalommal.
Az iskolai felvételi vizsgák alapszakasza befejeződött. Az előzetes ponthatár továbbra is 145 pont.
A méltányossági kérelmezők intézményünk vezetőjének döntése alapján, május 13-án kapnak lehetőséget javításra. A levelek postázására ma reggel sor került.
Az alkalmassági vizsgálaton elutasított és fellebbezett jelentkezőink értesítése szintén a mai nappal postai úton megtörténik. A másodfokú vizsgálatokra Budapesten kerül sor május második felében.

Mindazon jelentkezőink, akik még nem küldték be, vagy hiányos az életvitel vizsgálathoz szükséges iratuk (nvsz adatlap-nvsz-nyilatkozat,nvsz-önéletrajz), sürgősen postázzák részünkre. Iratok hiányában az életvitel vizsgálat nem kerülhet megrendelésre, ez pedig elutasítást jelent!

Március 20.
Működik és lekérdezhető valamennyi jelentkezőnk számára a saját személyes, a felvételivel kapcsolatos információja.

Március 10.
Az iskolai felvételi vizsgára szóló behívó levelek március 5-én és 6-án postai úton továbbításra jelenkezőink értesítési címére.

Március 03.
Igéretem szerint pár statisztikai információ a 2015. évre jelentkezőkről:

Jelentkezők száma lakóhely megyénként:
Bács-Kiskun 3
Békés 6
Borsod-Abaúj-Zemplén 329
Budapest 1
Fejér 1
Hajdú-Bihar 228
Heves 83
Jász-Nagykun-Szolnok 79
Nógrád 30
Pest 13
Somogy 1
Szabolcs-Szatmár-Bereg 507
Összesen: 1281

A felvételi vizsgák március 23-val kezdődnek. Az értesítések ezen a héten elkészülnek és jövő hét elejével kerülnek továbbításra. Az értesítésben szereplő felvételi sorszámmal és azonosító adataikkal megtekinthetik egyenlőre a személyes adataikat, későbbiekben pedig a felvételi eredményeiket, pontjaikat honlapunkon.

A nyitóoldalról elérhető felvételi/így néz ki menüponton belül a jelentkezéssel és felvételivel kapcsolatos összefoglaló filmünk "Mire számíts a felvételin?" címmel sok hasznos információval szolgál. A látott, hallott információk segítik jelentkezésüket, felkészülésüket!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Iszilagyi 2014. november 18., kedd 11:07-kor.

geri96
újonc
újonc
Iskola: Miskolci RSZKI

2015. évi felvételi orvosi

Hozzászólás Szerző: geri96 » 2014. szeptember 14., vasárnap 9:55

Kérdésem az orvosi alkalmasságival kapcsolatos: 2,5 éves korom óta inzulinnal kezelt cukorbeteg vagyok. Jól karban tartom betegségemet, jelenleg is a legmodernebb technikát használom (Combo inzulinpumpa), hemoglobin H1C-m 6,7. Ez kizáró ok-e, vagy érdemes megpróbálni a felvételit? Előre is köszönöm a választ.

Iszilagyi
staff
staff

Re: 2015. évi felvételi

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2014. szeptember 15., hétfő 13:12

Kizáró ok. A hivatásos állományra vonatkozó és az egészségi-, pszichológiai-, fizikai követelményeket tartalmazó 57/2009. IRM-ÖM-PTNM rendelet 1. sz. mellékletének 016-os táblázata részletezi.
Ezzel a betegséggel a Belügyminisztérium irányítása alá tartozó valamennyi hivatásos szakmában (rendőr, tűzoltó, büntetés végrehajtásban dolgozó, katasztrófavédelem) elutasításra kerül.
A még felsoroltakon kívüli hivatásos "egyenruhás" szakmáknál is (katonaság, APEH vám- és pénzügyőrök, stb.) véleményem szerint ugyan ez a helyzet!

Ricsike21
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: Ricsike21 » 2014. szeptember 15., hétfő 22:29

Jó napot az én kérdésem az lenne hogy indul -e keresztfélév ?? köszönöm előre is a választ. :)

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2014. szeptember 16., kedd 8:07

A novemberben megjelenő pályázati felhívás tartalmazhatja a keresztévfolyamra történő jelentkezés lehetőségét, amennyiben a fenntartónk kíván ilyet indítani.

janikaaa
kvázi-tag
kvázi-tag
Évfolyam: 2018-2020

Hozzászólás Szerző: janikaaa » 2014. szeptember 29., hétfő 9:26

Üdv! érdeklődni szeretnék, hogy ez a kereszt félév pontosan mit takar? Illetve ha lesz rá lehetőség ez körülbelül a felvételi eljárás mikor is zajlana le, mikortól kezdődne az iskola. minden információt amit lehet, mert minden számit! köszönöm a választ előre is.
Tisztelettel: Sallai János

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2014. szeptember 29., hétfő 11:25

A korábban indult keresztévfolyam gyakorlatából: február 1-i tanévkezdés, melyre a jelentkezési határidő november vége, a felvételi eljárás pedig december elejétől-január közepéig tart.

janikaaa
kvázi-tag
kvázi-tag
Évfolyam: 2018-2020

Hozzászólás Szerző: janikaaa » 2014. október 1., szerda 18:16

Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy a testtömegindexet mennyire veszik szigorúan? 190cm magas és 110kg vagyok, de sok súlyzós edzés eredményeként értem ezt el. Ebben az esetben is alkalmatlanságot jelent? Mert így 30,47% jön ki. Vagy nézik a fizikai felépítést? Köszönöm a választ.

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2014. október 2., csütörtök 10:03

Nézik! A TTI mutatója mellett az arányosságot, az összetételt is figyelik.

safe90
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: safe90 » 2014. október 2., csütörtök 16:36

Érdeklődni szeretnék. Ha 7 éve volt egy súlyos testisértésem (pénz bírságot kaptam, nem volt felfüggesztettem) kizáró ok e? (azt mondták 5 év és elévül, de azt is mondták, hogy ezzel már nem tiszta az életvitelem és nem vesznek fel).

Lezárt