orvosi alkalmasság

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

martoni
senior-tag
senior-tag

orvosi alkalmasság

Hozzászólás Szerző: martoni » 2008. november 21., péntek 15:07

"Egy évnél nem régebbi leletek kellenek, de szélsőséges esetben a tanévkezdést közvetlenül megelőzően, augusztusban kerülhet a budapesti utolsó orvosi vizsgálatra (május és augusztus között küldünk mindenkit, attól függően, hogy a felvételi folyamatban milyen ütemben tud előre haladni a felvételiző).
Ergo..
A jelenlegi leletei megfelelnek mindaddig, amíg el nem érik az 1 évet, ezután viszont újat kell benyújtania. Célszerű már olyan leletekkel kezdeni, amik a teljes felvételi eljárás során biztosítják a vizsgálhatóságukat."
Márton István

SzP
vendég

Re: orvosi alkalmassági vizsga

Hozzászólás Szerző: SzP » 2008. december 1., hétfő 0:51

Tiszteletem!
Van egy amalgánnal tömött fogam felül, 3.leghátsó fog. Cseréltessem ki a tömést vagy ez nem lehet gond? Köszönöm!

konstantin
vendég

Hozzászólás Szerző: konstantin » 2008. december 1., hétfő 0:51

Ha rendbe van a foga akkor nem gond.Az a lényeg, hogy ne legyen lyukas foga.Az,hogy milyen a tömés az nem lényeg.

Szabó Lajos
vendég

Hozzászólás Szerző: Szabó Lajos » 2008. december 1., hétfő 15:28

Tisztelt asszonyom!

Az lenne a kérdésem, hogy 120/53-as vérnyomással eltanácsolhatnak-e az orvosi alkalmassági vizsgálaton. 19 éves vagyok, 85 kiló és 178 centi magas. Gond lehet az, ha a vérnyomásom perje ilyen alacsony? A pulzusom is 50-60 között van.
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel:
Szabó Lajos

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2008. december 1., hétfő 15:34

Ha egyéb más problémával nem társul, várhatóan nem fogják az alacsony vérnyomása miatt elutasítani.
Szilágyi Ildikó

Jani1984
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: Jani1984 » 2008. december 1., hétfő 23:53

Jó estét!
Érdeklődnék hogy szemüveget hány D-ig fogadnak el?
ugyanis én szemüveges vagyok!
1,25-ös a bal ,1,5 a jobb szemem és minuszos tehát állandóan hordom.A másik kérdés pedig az lenne hogy hátul van 1 gyökér az ínyembe ahol régen fog volt,de nem fáj meg semmi ilyenkorgondolom önök se foglalkoznak vele?
Nekem ez a két kérdésem lenne és választ szeretnék kapni az ez ügyben illetékes személytől!
válaszát előre is köszönöm
Üdv

Lövei László
vendég

Hozzászólás Szerző: Lövei László » 2008. december 2., kedd 3:16

A dioptria szerint még alkalmas, egyéb esetleges szemproblémát a leírtakból nem lehet megállapítani.
A foggyökér eltávolítását a fogorvos biztos, hogy javasolni fogja, de nem hiszem, hogy kizáró lenne.

Jani1984
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: Jani1984 » 2008. december 2., kedd 10:39

Jó napot!
köszönöm a kedvességét hogy tájékoztatott!
végülis nekem mindegy csak mondom megérdeklődöm nehogy potyára jelentkezzek a szemüveg miatt.
a gyökérre van egy elég könnyű orvoslat az nem jelent gondot-ha azon múlik kilesz kapva a helyéről :cool:
üdv

Vendég
vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008. december 11., csütörtök 15:26

kizáró ok lehet a lyukas fog?célszerű a vizsgálatok előtt megcsináltatni vagy elég ha majd a vizsgálaton jelzik h meg kell csinálni?

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2008. december 11., csütörtök 18:04

Vendég írta:kizáró ok lehet a lyukas fog?célszerű a vizsgálatok előtt megcsináltatni vagy elég ha majd a vizsgálaton jelzik h meg kell csinálni?
A kérdést sem értem. Ha rossz és ugyis meg kell csinálni, akkor minek azt várni, hogy majd megmondják? Talán egyszerűbb, ha tisztességgel rendbeteteted, mire mész a vizsgálatra.
Tisztelettel
BIE

Válasz küldése