orvosi alkalmasság

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

Iszilagyi
staff
staff

Re: orvosi alkalmasság

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2015. február 4., szerda 8:16

Nem kell beküldeni. A jelentkezési lap 5. oldalán felsoroltuk azokat az iratokat, amelyeket az érvényes jelentkezéshez be kell küldeni.

sophie
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: sophie » 2015. február 4., szerda 12:16

Jó napot!

Az alábbi tájékoztatást kaptam az ARSZKI -nál, hogy ha van egy gerincferdülésem és az Ortopédus szakorvos igazolja hogy panaszokat nem okoz és hogy alkalmas vagyok a pályára akkor nem lehet gond a felvételinél, mivel egy szakorvos igazolta?
Ez igaz? Köszönöm a válaszokat

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2015. február 6., péntek 9:55

Gerincferdülése mindenkinek van. A mértéke befolyásolja az egészségi alkalmasság minősítését. A minősítéshez segítséget jelenthet az orthopéd szakorvos lelete.

Hajnal93
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: Hajnal93 » 2015. február 15., vasárnap 13:55

Az egészségügyi alkalmassággal kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Sajnálatos módon csak szemműtéttel lehetnék alkalmas, viszont a 57/2009. (X. 30.) IRM-ÖM-PTNM együttes rendeletben csak a rövidlátókra vonatkozóan írnak a szemműtéttel kapcsolatban, mégpedig azt, hogy -4-es dioptriáig fogadják el a látásjavító kezelést. Én viszont távollátó, plusszos szemmel rendelkezem, ezért szeretném megtudni, hogy ez esetben van-e bármilyen kritérium a szemműtét tekintetében?
Továbbá az is érdekelne, hogy lehet-e élni azzal a lehetőséggel, hogy végigcsinálom a felvételi eljárást és ha minden másban megfelelek, csak akkor csináltatom meg a szemem?
Tudom, hogy elvileg a műtétet követően 6 hónap után adható megfelelt minősítés, viszont a Nemzeti Közszolgálati Egyetem nyílt napján az előadó hölgy azt mondta, hogy elfogadják azt is, ha az egészségügyi alkalmassági vizsgálaton felmutatom a papírt, hogy még a tanév megkezdése előtt ki vagyok írva szemműtétre.
Előre is köszönöm a választ:)

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2015. február 17., kedd 10:01

A tiszthelyettes képzésben (és elvileg a tisztiben is) a "valamikori műtét" nem fogadható el. A rendelet egyértelműen fogalmaz e tekintetben.
Az egészségi vizsgálaton (általában április hónapban kerül rá sor) már a korrekciós műtét óta el kell telnie 6 hónapnak, hogy legyen esélye az alkalmas minősítésre.
A dioptriaszámmal kapcsolatos kérdésével kérem forduljon a lakóhelye szerinti rendőr-főkapitányság orvosához!

ateszka1
kvázi-tag
kvázi-tag
Iskola: Adyligeti RSZKI

Hozzászólás Szerző: ateszka1 » 2015. március 10., kedd 16:07

Érdeklődnék, hogy mennyire veszik komolyan a testtömegindex-et az orvosi vizsgálaton ?
Én 177cm vagyok és mellé 107kg.
Testépítek 3-4 éve, de nem 100% izomtömeg, van zsír is bőven.
De ha 90%-100% körülire csinálom a fizikait, akkor gondolom nem kötnek majd ebbe bele ? Vagy tévedek ?

Az úgy nevezett striák, bőrön való szakadások, megnyúlások is jelenthetnek problémát majd ?

A választ előre is köszönöm!

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2015. március 11., szerda 8:44

A vizsgálatot végző orvos dönt, a TTI mellett az arányosságot is figyelembe veszi.

A felvételi eljárás 6 területe külön-külön kizáró lehet. Nem gyakorol hatást az egészségi vizsgálatra az, hogy valaki jó fizikai eredményt ért el. Mást-mást célja van a vizsgálatnak!

hlacko
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: hlacko » 2015. március 30., hétfő 19:42

Az lenne a kérdésem, hogy mennyi dioptria lehet szemnél + ban? Ha megműttetem a szemem akkor elfogadják?
Más egészségügyi problémám nincs. Küzdősportot űzök, van ECDL vizsgám és meglesz a jogsim is nemsokára. Emellett kondizom is.
Mennyi esély van rá kb. hogy felvesznek?

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2015. április 1., szerda 9:45

A jelentkezési egységcsomag tartalmaz egy 2015/11. sz. tájékoztatót, amely az egészségi alkalmasságot kizáró leggyakoribb okokat sorolja fel. Az első két kérdésére választ talál ebben a tájékoztatóban.
Hogy mennyi esélye van? Ha felkészült és alkalmas, akkor sok. :chf:

Gabybox85
újonc
újonc
Iskola: Miskolci RSZKI

Hozzászólás Szerző: Gabybox85 » 2015. április 8., szerda 21:31

Sziasztok!Elsőfokon elutasítottak, mert az urológiai papíromon rajta van,hogy herevisszérem van.
De panaszmentes vagyok és a doki nem írta a papíromra és nem is mondta,hogy műteni kell.
Vélemény:másodfokon megadják az alkalmasságot?

Köszönöm a válaszokat! :)

Válasz küldése