orvosi alkalmasság

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

Iszilagyi
staff
staff

Re: orvosi alkalmasság

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2015. április 10., péntek 10:20

A rendelet mellékletének 134. pontja foglalkozik ezzel, s az azt mondja, hogy "hivatásos állományba vételt, valamint rendészeti oktatási intézménybe felvételt megelőzően csak alkalmatlan minősítés adható".

janikaaa
kvázi-tag
kvázi-tag
Évfolyam: 2018-2020
Iskola: Miskolci RSZKI

Hozzászólás Szerző: janikaaa » 2015. április 10., péntek 18:47

Üdvözlet! Szeretném megkérdezni, hogy a fogászati vizsgálat mennyire szigorú, ugyanis ma letört a fogam, leges leghátsó, és az orvosom pedig szabadságon van, majd csak 2 hét múlva lesz, és 13.-án orvosi alkalmassági vizsgálatom lesz Nyiregyházán. Más orvosra nem biznám a húzást, ráadásul nem is lenne olcsó. Szóval egy letört fogért is kaphatok alkalmatlan minősitést? Köszönöm a választ!

kisspeter
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: kisspeter » 2015. április 11., szombat 22:10

janikaaa írta:Üdvözlet! Szeretném megkérdezni, hogy a fogászati vizsgálat mennyire szigorú, ugyanis ma letört a fogam, leges leghátsó, és az orvosom pedig szabadságon van, majd csak 2 hét múlva lesz, és 13.-án orvosi alkalmassági vizsgálatom lesz Nyiregyházán. Más orvosra nem biznám a húzást, ráadásul nem is lenne olcsó. Szóval egy letört fogért is kaphatok alkalmatlan minősitést? Köszönöm a választ!
Nekem tavaly meg sem nézték a fogaimat.

ateszka1
kvázi-tag
kvázi-tag
Iskola: Adyligeti RSZKI

Hozzászólás Szerző: ateszka1 » 2015. április 11., szombat 22:25

Gabybox85 írta:Sziasztok!Elsőfokon elutasítottak, mert az urológiai papíromon rajta van,hogy herevisszérem van.
De panaszmentes vagyok és a doki nem írta a papíromra és nem is mondta,hogy műteni kell.
Vélemény:másodfokon megadják az alkalmasságot?

Köszönöm a válaszokat! :)
Helló!

Nekem az lenne a kérdésem hozzád, hogy urológiai vizsgálaton neked egyből adnak majd a kezedbe 1 papírt, várakozási idő nélkül ?
Azért érdekel mert 17.-én van oda időpontom, de 21.-én már mennem kell orvosi vizsgálatra majd.
Válaszodat előre is köszönöm!

Sepi6
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: Sepi6 » 2015. április 12., vasárnap 19:34

Sziasztok!
Aki már volt fizikai alkalmasságin annak hány nap múlva kellett mennie egészségügyire? Szóval hetek is eltelhetnek a fizikai és az egészségügyi között?

evelinkiss
lelkes újonc
lelkes újonc

Hozzászólás Szerző: evelinkiss » 2015. április 12., vasárnap 19:55

Sepi6 írta:Sziasztok!
Aki már volt fizikai alkalmasságin annak hány nap múlva kellett mennie egészségügyire? Szóval hetek is eltelhetnek a fizikai és az egészségügyi között?

Szia!:)
Én például április 9-én voltam fizikain és műveltségin és 16-ára kaptam időpontot, de ismerősöm viszont majd csak 23-ára kapott pedig ő is akkor volt amikor én. Szóval akár már a következő hétre is kaphatsz időpontot, attól függ mikorra osztanak be.

Lakatos
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: Lakatos » 2015. április 16., csütörtök 19:08

Azt szeretném kérdezni hogy másodlagos vizsgálaton mennyi esélyem lehet alkalmas minősìtést kapni? A gond : -1.5 és -1.75 dioptriás kontaklencse! Amiatt sajnos elutasítást kaptam.

ateszka1
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: ateszka1 » 2015. április 16., csütörtök 22:04

Lakatos írta:Azt szeretném kérdezni hogy másodlagos vizsgálaton mennyi esélyem lehet alkalmas minősìtést kapni? A gond : -1.5 és -1.75 dioptriás kontaklencse! Amiatt sajnos elutasítást kaptam.
Azt hallottam kicsit elnézőbbek az orvosok másodfokon.
Például volt 1 srác aki kicsit túlsúlyos volt és ezért alkalmatlant kapott, pár nap múlva pedig ment másodfokra és ott esküdözött az orvosnak, hogy ő már a pár nap alatt sokat fogyott és szeptemberig még többet fog. Másodfokon átment. Pedig tényleg csak pár nap volt a 2 vizsgálat között.

Viszont lehet a látással nem ilyen engedékenyek, mivel az egy kicsit érzékenyebb terület, és nagyon nem is tudsz mit kezdeni vele...

Hátha jó orvost fogsz ki :) Mindenesetre sok sikert!

original
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: original » 2015. április 20., hétfő 14:41

Tisztelt Szilágyi Ildikó!
A pszichológiai vizsgálaton alkalmas minősítést kaptam, azonban orvosi vizsgálaton a testmagasságom 164 cm volt. Azt mondták bent, hogy 1 centit el lehet engedni. A papíron, amit aláírtam az állt, hogy alkalmas, azonban a bent lévő hölgy azt mondta, hogy próbálkozzak tovább és nőjek meg. Most akkor alkalmas vagyok vagy alkalmatlan?

ateszka1
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: ateszka1 » 2015. április 20., hétfő 22:27

original írta:Tisztelt Szilágyi Ildikó!
A pszichológiai vizsgálaton alkalmas minősítést kaptam, azonban orvosi vizsgálaton a testmagasságom 164 cm volt. Azt mondták bent, hogy 1 centit el lehet engedni. A papíron, amit aláírtam az állt, hogy alkalmas, azonban a bent lévő hölgy azt mondta, hogy próbálkozzak tovább és nőjek meg. Most akkor alkalmas vagyok vagy alkalmatlan?
Elvileg te is kaptál egy papírt amire rá van írva, hogy alkalmatlan vagy alkalmas lettél a vizsgálatokon. Legalábbis nekünk volt.
De ha a papíron, amit aláírtál az volt, hogy alkalmas vagy akkor az is vagy. Lehet csak viccelődött a hölgy.
1-2 centit elszoktak nézni még.

Válasz küldése