orvosi alkalmasság

Felvételivel kapcsolatos információk:
- általános információk
- segítség
- nyílt napok
- próbafutamok
- követelmények / kizáró okok / többletpontok
- és sok minden más...

Moderátor: BanszkineGA

ateszka1
kvázi-tag
kvázi-tag
Iskola: Adyligeti RSZKI

Re: orvosi alkalmasság

Hozzászólás Szerző: ateszka1 » 2015. május 19., kedd 22:33

Sepi6 írta:Mennyire szoktak másodfokon engedékenyek lenni? Alkalmatlannak nyilvánítottak mert nem voltam 160 cm csak 157. De a doki azt mondta, hogy szerinte érdemes fellebbezni, mert lehet másodfokon elnézik azt a 3 cm-t.
Teljesen orvos függő, ismerek olyat akinek többet is elnéztek.

Mokis
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: Mokis » 2016. május 11., szerda 18:48

Szép estét!
Olvastam,hogy a pikkelysömör kizáró ok!
Nekem a fejbőrömön a fülem mögött van.De krémmel jól karbantartható.Testemen máshol nincs.Érdemes azért megpróbálnom a felvételit?
Köszönöm a választ :)

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2016. május 17., kedd 8:46

A vonatkozó 57/209. IRM-ÖM-PTNM rendelet 1. sz. mellékletének 150. pontjában foglaltak alapján: "Hivatásos állományba vételt, valamint rendészeti oktatási intézménybe felvételt megelőzően csak „ALKALMATLAN” minősítés adható."

Somogyi
újonc
újonc
Iskola: Miskolci RSZKI

Hozzászólás Szerző: Somogyi » 2017. április 10., hétfő 18:11

Üdv!
Idén jelentkeztem a 1.5 éves képzésükre.
Az urológus herevisszért talált, viszont mondta, hogy ez nem jelent semmit, előfordul, ettől még alkalmas vagyok.
Az 57/2009. IRM-ÖM-PTNM rendelet alapján viszont felvételin engem "Alkalmatlan"-nak fognak minősíteni.
Mivel a 1.5 éves képzésre az érettségi eredményem is beleszámít és ez alapján (és a fizikain elért pontok alapján) fogják eldönteni, hogy ki az, aki megfelelő pontszámot ért el a bejutáshoz, ezért csak július-augusztus körül derül ki, hogy kit tudnak felvenni.
A kérdésem az lenne, hogyha ezt a visszeremet kezeltetném még augusztus előtt (1napos beavatkozás, 3hét gyógyulás), akkor az orvosira megkaphatom az alkalmasságot és felvételt nyerhetek a szeptemberben induló 1.5éves képzésre?

A válaszukat előre is köszönöm!

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2017. április 13., csütörtök 7:38

Az alkalmassági vizsgálatra az iskolai felvételi vizsgát követően kerül sor. Kérdésével keresse telefonon a lakóhelye szerinti megyei rendőr-főkapitányság orvosát.

Somogyi
újonc
újonc
Iskola: Miskolci RSZKI

Hozzászólás Szerző: Somogyi » 2017. április 13., csütörtök 13:57

Rendben, köszönöm!

ozon98
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: ozon98 » 2017. augusztus 26., szombat 22:25

Sziasztok.Leendő tanuló szeretnék lenni,viszont van egy óriási nagy hibám...enyhe színtévesztőnek vagyok beállítva..lényegében a dolog az,hogy 1 éve az iskolában az úgynevezett "babos"könyvből tévesztettem..most elmentem önkéntes területvédelmi tartalékos katonának és itt is volt "babos"könyv és most csak 1-2 tévesztettem,de aztán ezeket is kijavítottam. Van esélyem ilyen hibával még rendőrnek lenni?Az összes "lapom" a rendőrségen van fent,mint leendő jövő és karrier/hivatás.Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban?Leginkább friss(1-2éves) véleményre vagyok kíváncsi.
Erőt,Egészséget!

Válasz küldése