RTF (NKE)

A rendőrséggel, rendőrökkel, szakmával kapcsolatos témák.
Szabolcs601
kvázi-tag
kvázi-tag

RTF (NKE)

Hozzászólás Szerző: Szabolcs601 » 2011. május 15., vasárnap 14:33

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha valaki letölti szolgálatban a 3 évet ami kötelező a jelentkezéshez akkor utána csak parancsnoki engedéllyel mehet az RTF-re vagy ha akarom akkor beadhatom a jelentkezésemet levelezőre? Tehát a parancsnoki engedély feltétele a jelentkezésnek?

BIE
staff
staff

Re: RTF

Hozzászólás Szerző: BIE » 2011. május 15., vasárnap 17:04

Helyesen kettő évet.
A parancsnok engedélye nem feltétel, mert mindenki alanyi jogon tanulhat tovább. Max. a tanulás támogatása terén lehet komoly eltérés. Ha a munkáltató nem támogatja, akkor saját költségen és fizetés nélküli szabadság terhére lehet tanulni. Ha támogatja, akkor fizetheti a tandíj egy részét vagy egészét is talán és a távollétek tanulmányi szabadságként fizetett távollétek lehetnek.
Tisztelettel
BIE

Szabolcs601
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: Szabolcs601 » 2011. május 15., vasárnap 20:32

Köszönöm a gyors választ Igazgató úr!

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2011. május 16., hétfő 10:17

Egy nem elhanyagolható információról elfelejtkeztem. Az RTF és még két másik felsőoktatási intézmény tervek szerint 2012 január elsejével egyesül és így létrejön a Nemzeti Közszolgálati Egyetem. Hogy ott mik lesznek a szabályok azt ma még senki nem tudhatja.
Tisztelettel
BIE

harmati93
lelkes újonc
lelkes újonc

Hozzászólás Szerző: harmati93 » 2011. május 30., hétfő 11:42

Én még arra lennék kíváncsi, hogyha elvégeztem az MRSZKI-t és letöltöttem a kötelező szolgálati időt, akkor az RTF, vagyis a már akkor Nemzeti Közszolgálati Egyetem-re hogy felvételt nyerjek a gimnáziumi tanulmányaimat és az érettségim eredményét fogják figyelembe venni? Az nem fog számítani, hogy az MRSZKI-ban milyen eredménnyel végeztem?
Mert előreláthatólag 3-as 4-es érettségim lesz és az oda nem hinném hogy elég, és akkorra már kötelező lesz emelten érettségizni 1 tantárgyból. Szóval, ha én kb. 5 év múlva szeretnék felvételt nyerni, akkor újra kell érettségiznem jobb eredménnyel és mellé csinálnom kell egy emelt érettségit?
Előre is köszönöm a hozzá értők válaszát!

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2011. május 31., kedd 7:45

Nem egyszerű megmondani, hogy mi lesz két-három év múlva. Az akkori felsőoktatási szabályok és az új egyetem felvételi szabályzata fogja majd megmondani. Azt azonban tudom, hogy a tervek szerint az új életpálya modell tartalmazna egy "belső utas" tanulmányi lehetőséget is. Hasonlóan a mostanihoz, meg kell teremteni az állományban lévő és szakközépiskolai végzettséggel rendelkezők külön szabályok szerinti bekerülését és a korábban szerzett ismeretek beszámítását. Ez a terv. Hogy mi valósul meg belőle, az hamarosan kiderül.
Tisztelettel
BIE

harmati93
lelkes újonc
lelkes újonc

Hozzászólás Szerző: harmati93 » 2011. május 31., kedd 10:54

Köszönöm szépen a választ!!

Neverke
senior-tag
senior-tag

Hozzászólás Szerző: Neverke » 2011. július 13., szerda 22:16

Sziasztok!

Leginkább azoknak szereték egy információt átadni, akik RTF-re jelentkeznek.
A felvételi pontszámításnál ugye lehet kapni szakirányú OKJ végzettségre plusz pontot. ELVILEG. Felhívtam még korábban a tanulmányi hivatalt, ahol azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem adnak rá többlet pontot, csak a rendészeti asszisztensre, s azt is csak az igazgatásrendészeti szakon. Jobban utána néztem és sajnos máshol is (nem hivatalos helyen) azt találtam, hogy nem adnak rá.
Hivatalos helyeken (felvételi szabályzat, tv., rendelet minden ami csak létezik) azt találtam, hogy adniuk kell, hiszen a jogi igazgatási képzési területen oktató intézmények KÖZÖSEN dönthetnek arról, hogy mire adnak és nem adnak többletpontot. E szerint jár.
Mai napon felkerült hivatalosan a pontszámom, és hozzáadták.
Aki ez idáig kétségek között tengődött, megnyugodhat. Adnak többletpontot a szakiránynak megfelelő felsőfokú vagy emelt szintű OKJ-ra, így a jogi asszisztensire is :)

zella36
vendég

Hozzászólás Szerző: zella36 » 2011. augusztus 1., hétfő 18:31

Szerintetek ha nem vettek fel az RTF-re, kapok hivatalos értesítést?

zella36
vendég

Hozzászólás Szerző: zella36 » 2011. augusztus 2., kedd 7:17

Még nem kaptam semmiféle hivatalos értesítést...vajon lenne arra lehetőség, hogy a sikeres alkalmassági vizsgáimmal -így utólag -felvegyenek Miskolcra?

Válasz küldése