RTF (NKE)

A rendőrséggel, rendőrökkel, szakmával kapcsolatos témák.
Iszilagyi
staff
staff

Re: RTF

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2011. augusztus 2., kedd 9:08

zella36 írta:Szerintetek ha nem vettek fel az RTF-re, kapok hivatalos értesítést?
Igen, írásban is megkapja az Oktatási Hivataltól. Az RTF a felvetteket értesíti.
Szilágyi Ildikó

laca
vendég

Hozzászólás Szerző: laca » 2011. december 21., szerda 10:39

Érdeklődnék, hogy Büntetés-végrehajtási levelező szakon van-e tandíj!?

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2011. december 21., szerda 16:41

Javaslom, hogy kezdje el tanulni az új fogalmakat. Ma volt a BM-ben az RTF megszűnésének és a zászló bevonásának ceremóniája. Ezentúl NKE. Hogy ott mi hogy lesz, azt az új egyetem kiírásából tudhatja meg.
Tisztelettel
BIE

prada
vendég

Hozzászólás Szerző: prada » 2012. március 4., vasárnap 19:23

Üdvözlöm!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy életbe lépett-e már az a rendelet, (úgy tudom voltak ilyen tervek) hogy rendőr szülők gyermekének jelentkezése esetén figyelembe veszik a szülők rendőrségénél eltöltött munkaviszonyát, tehát a jeletkezésnél ez valamilyen módon a gyermeknek kompenzálásra kerül.

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2012. március 5., hétfő 19:45

Már csak azt nem árulta el, hogy hátrányt, vagy előnyt fog jelenteni? :)))

Ha egyik, ha másik, miért lenne jó, és különösen igazságos?
Tisztelettel
BIE

prada
vendég

Hozzászólás Szerző: prada » 2012. március 24., szombat 18:50

Értem a humor részét, de ..... :-)))) Egyébként arra gondoltam, hogy az életpálya modellben (tervezetében) volt valami hasonló, hogy pályaorientációban próbálják a rendőr szülők gyermekét a rendőri pályára irányitani.

Hogy miért lenne jó? Mert estleg egy rendőr szülők gyermeke már belenő a rendőri élet nehezebb, nem család barát rendszerébe. (állandó telefonhivások, hétvégén és munkaszüneti napokon munkába járás)

Miért lenne rossz? Mert a szülő biztos, hogy mindent megtesz, hogy lebeszélje gyermekét erről a pályáról. :tongue:

De ha nem hallott róla, akkor valószinüleg csak terv maradt mint sok minden más a CÉGnél.

loveil
staff
staff

Hozzászólás Szerző: loveil » 2012. március 25., vasárnap 19:57

Nagyon sok jó és nagyon sok rossz tapasztalatunk is volt a rendőrszülők gyerekeivel. Van aki úgy megállat a helyét, hogy kiemelkedő eredménnyel végzett minden segítség nélkül, volt akinek egy sor "stiklije" derült ki a tanulmányok során, és gyenge eredménnyel végzett, és voltak többen akik nem bírták és itt hagyták az iskolát idő előtt.
Nem szüleje, hanem gyereke válogatja!
Véleményem szerint, ha azonos versenyben megállja a helyét a rendőrszülők gyereke, akkor a tanulmányok során, és a majdani szolgálatban is megállja. Akinek segítség, támogatás, lökdösés kell, azzal többnyire később is problémás lesz.

prad
vendég

Hozzászólás Szerző: prad » 2012. március 27., kedd 17:00

Hát ezzel teljesen egyet kell hogy értsek!!

ritusz94
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: ritusz94 » 2012. november 14., szerda 14:10

Tisztelt Uram!
A levelezői szakra jelentkezés előtt ugyebár 3 év szakmai gyakorlatnak kell lenni. Én arról szeretnék érdeklődni, hogy ebbe beleszámít az az időszak is, amit próbaidőn tölt az adott idő? Válaszát előre is köszönöm!

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2012. november 14., szerda 20:29

A szolgálati idő a kinevezés pillanatától számítódik.
Tisztelettel
BIE

Válasz küldése