Diplomás képzés

A rendőrséggel, rendőrökkel, szakmával kapcsolatos témák.
Tsaba
őstag
őstag
Évfolyam: 2013-2015

Re: Diplomás képzés

Hozzászólás Szerző: Tsaba » 2011. április 3., vasárnap 1:11

koti86 írta:Tisztelt Szilágyi Ildikó!

Azt szeretném megtudni, hogy ha történelem szakos diplomával elvégzem a miskolci rendészeti iskolát, akkor én automatikusan megkapom a tiszti rangot vagy még további átképzésen kell részt vennem?
Válaszát előre is köszönöm.

Attól hogy töri diplomád van nagyon nemvagy okos !!! ! :D :D :D :D
" Egység, Hűség, Becsület ! "

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2011. április 3., vasárnap 11:47

Tsaba igen durcás volt az éjszaka. Csak harapós megjegyzéseket tett.
A válasz már korábban megszületett, de valóban a "civil" diploma arra jó, amire azt kitalálták. A rendőri munka újabb, más ismereteket is megkövetel. A rendészeti szakközépiskolákban jelenleg megszerezhető szakképesítés már rendőri, de nem tiszti ismereteket tartalmaz. Ahhoz, hogy tisztté válhasson, vagy a RTF-t kell elvégeznie, vagy az RTF által indított rendőr szervező felsőfokú OKJ-s képzettséget kell megszereznie a civil diploma mellé. E két út vezet a tisztté váláshoz jelenleg. Nem véletlenül húztam alá a jelenleg szót, mert küszöbön áll a fegyveres és rendészeti szakmák teljes képzési rendszerének egységes kialakítása. Az életpálya modellhez illeszkedő struktúra kialakítás azonban függ az életpályamodell elfogadásától. Ez pedig épp a napokban vált ki nagy, médiaérdeklődésre is számottartó vitát. Lehet tehát töprengenie, hogy hogyan csinálja. Sok sikert a jó döntéshez!
Tisztelettel
BIE
Tisztelettel
BIE

Tsaba
őstag
őstag
Évfolyam: 2013-2015

Hozzászólás Szerző: Tsaba » 2011. április 26., kedd 10:30

Nem volt rossz kedvem Igazgató Úr.

Csak nem igazán értem, hogy egy polgári diplomával hova akar az ember egyből máris tiszt lenni úgy, hogy még egy rk lapot se töltött ki.
" Egység, Hűség, Becsület ! "

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2011. május 9., hétfő 11:01

Távol álljon tőlem ezen vitát generálni, de én azon az oldalon állok, ahol azt mondják, hogy a rendőr nem egy, hanem több szakma. Ennek van olyan oldala, ahol valóban nem szerencsés a közterületi gyakorlat nélküli tisztté válás (pl. közrendvédelmi, közlekedési területek), de van olyan is, ahol azért ez nem olyan egyértelmű (pl. gazdasági bűncslekmények, informatikai bűncselekmények.....) Nagyon meggyőzőnek tűnik a mindenki először az utcán bizonyítson, csak az nem biztos, hogy ennek van értelme. Nem hinném, hogy a könyvelésben, a szerződésekben való búvárkodás, vagy épp az IP címekben való nyomozás, a user információk azonosítása tárgyában sok előnyt jelentene az utcai gyakorlat. Úgy gondolom, hogy azoknak lenne arra szüksége, akik azzal foglalkoznak, vagy olyanokat irányítanak, akik azzal foglalkoznak. De lehet, hogy sokan nem osztják ebbéli véleményemet. Ma már minden pénz kérdése. Az elpocsékolt idő pedig pénz.
Tisztelettel
BIE

Georgana
vendég

Hozzászólás Szerző: Georgana » 2011. szeptember 2., péntek 11:23

Kedves Ildikó!

közgazdász(idegenforgalmi) főiskolai diplomám van.úgy hallottam,hogy féléves miskolci átképzéssel lehetek rendőr(tiszt).
igaz ez?erre csak akkor van mód,ha előtte állományba vesznek?
a rendőr szakközépiskolában érdeklődjek?

köszönöm a válaszát előre is!

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2011. szeptember 2., péntek 18:02

Nem Ildikó vagyok, de ha megengedi válaszolok én. Nem igaz a hír. A Miskolci Rendészeti Szakközépiskolának vizsgaszervezési joga van a rendőr szervező szakképesítés tekintetében is, de képzést nem folytatunk. Vizsgát is csak átmeneti jelleggel folytattunk, a jövőben ez sem várható. Az RTF ennek a letéteményese. Ilyen képzésre pedig valóban már állományban lévőket fogadnak munkáltatói javaslatra. A főiskolai, egyetemi diploma mellé ezt a képesítést megszerezve jelenleg valóban tisztté lehet válni, ám ennek a jövőben megváltozik az útja majd valamelyest. Remélem segítettem.
Tisztelettel
BIE

telepesmfk
tag
tag
Évfolyam: 2011k (6+hó)

Hozzászólás Szerző: telepesmfk » 2011. szeptember 3., szombat 8:38

Georgana írta:Kedves Ildikó!

közgazdász(idegenforgalmi) főiskolai diplomám van.úgy hallottam,hogy féléves miskolci átképzéssel lehetek rendőr(tiszt).
igaz ez?erre csak akkor van mód,ha előtte állományba vesznek?
a rendőr szakközépiskolában érdeklődjek?

köszönöm a válaszát előre is!

Én is diplomával jöttem az iskolába és még egy páran. "Megnyugtathatom" nincs fél éves átképzés az iskola falai között a tiszthetettesi képzés keretein belül. De mondok egy egyszerű példát. Az én osztályomban, "szakaszomban" is rajtam kívül van másik diplomás is, tehát ha szakaszonként jut 1-2 diplomás tanuló, talán elindít valamit az oktatás terén. Ezek az emberek kivétel nélkül rendelkeznek 1-2 nyelvvizsgával, és nem mellékesen nagy mértékű megszerzett tudással a szakmai területükön. Én még ebben reménykedem. Mire gondolok itt? Talán felismeri a belügyminisztérium, hogy neki is jobb, ha tanultabb emberek kerülnek ki a rendőrségtől, mert ez neki CSAK jó. És abban is reménykedem, hogy nekünk diplomásoknak meghagyják az átképzés lehetőségét a tiszti főiskolán. A fél évessel egyébként nem értek egyet, fél év kevés szerintem ahhoz, hogy teljeskörűen elsajátítsa az ember a tananyagot, gyakorlatot. Én erre mindig azt a példát hozom, hogy tanultam volna egy évvel többet a főiskolán, de az az egy év csak gyakorlat lett volna xy építkezésen. Ne papíron kellett volna először látnom koszorút, födémgerendát, béléstestet, stb..

Kicsit elkanyarodtam a témától, de remélem értette a mondanivalómat. Szóval a remény hal meg utóljára, ha szeretne rendőr lenni, jöjjön bátran, igaz nekem még csak egy hetes rálátásom van az iskolára, de aki el akarja végezni, el is fogja.

Üdv.

albi
vendég

Hozzászólás Szerző: albi » 2012. február 22., szerda 22:58

Üdvözlök mindenkit!

Én a volt Zrínyi Egyetemen (most közszolgálati néven fut) szereztem polgári (civil) diplomát. Kérdésem, hogy milyen úton/módon lehetek rendőrtiszt? Hallottam olyan esetről is, hogy az itteni végzettséggel néhány hónapos átképzéssel lettek rendőrtisztek volt hallgatók. Ez reális?

Válaszukat előre is köszönöm!

loveil
staff
staff

Hozzászólás Szerző: loveil » 2012. február 26., vasárnap 11:10

albi írta:Üdvözlök mindenkit!

Én a volt Zrínyi Egyetemen (most közszolgálati néven fut) szereztem polgári (civil) diplomát. Kérdésem, hogy milyen úton/módon lehetek rendőrtiszt? Hallottam olyan esetről is, hogy az itteni végzettséggel néhány hónapos átképzéssel lettek rendőrtisztek volt hallgatók. Ez reális?

Ha az "itteni végzettség" a Zrinyire utal, akkor igaz lehet, mert néhány hónapos rendészeti szervező végzettséggel hivatásos rendőr tiszt lehetett valaki. Ez a néhány hónap most 11. (Korábban civil képzők is belefolytak a képzésbe, de most már erre nincs lehetőség.)

Ha az "itteni végzettség" az RSZKI-ra utal, akkor egy civil diploma is kell még a fent leírthoz, vagy közvetlenül az RTF (most NKE Rendészettudományi Kar) belső pályázóknak kiírt képzései.

Érdeklődni minden esetre a volt RTF-en kell, tiszti képzés iskolánkon nem folyik!

Figyelő 6050
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: Figyelő 6050 » 2012. március 1., csütörtök 20:29

[quote="albi"]Üdvözlök mindenkit!

Egyből tiszt, de utcán egy percet sem dolgozott, ami mindennek az alapja..., MINDENNEK a Rendőrségen belül!
Talán ezért is tart itt a Rendőrség nem pedig előrébb...?! :whistlg: :twisted:
Ez a tuti: Nem lát, nem hall, nem beszél. ;)

Válasz küldése