Diplomás képzés

A rendőrséggel, rendőrökkel, szakmával kapcsolatos témák.
BIE
staff
staff

Re: Diplomás képzés

Hozzászólás Szerző: BIE » 2013. március 20., szerda 22:20

Annyival egészíteném ki, hogy még. Mert hogy az "átképző" a jövőben ebben a formában megszűnik. Pontosabban a civil diplomával a tervek szerint a rendészeti szervező képzés csak zászlósi kategóriáig engedi a kinevezést.
Tisztelettel
BIE

das
vendég

Hozzászólás Szerző: das » 2013. március 25., hétfő 14:58

Köszönöm Szépen a válaszokat.

AttilaV
vendég

Hozzászólás Szerző: AttilaV » 2013. április 4., csütörtök 15:39

Erőt, Egészséget!

Azt a kérdést szeretném feltenni, hogy milyen esélyem van hivatásos állományba kerülni? Felsőfoku közgazdász végzettségem van és gazdaságvédelmi szakközgazdász másoddiplomát szereztem, amely képzésben többek között büntető - és büntetőeljárás jogot, kriminalisztikát, korrupciós büncselekmények feltárását és egyéb a rendőri szakmához kapcsolódó tantárgyakat tanultam.

A választ előre is köszönöm!

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2013. április 4., csütörtök 20:55

A http://www.police.hu honlapon a rendőri szervekre vonatkozóan talál elérhetőségeket. Hogy mely területeken szeretne dolgozni hivatásosként és a leendő munkahely lehetősége adott-e erre, tehát találkoznak e az igényei a lehetőségeivel, arra itt választ nem kaphat. Foglalkoztatása érdekében valamely rendőr-főkapitányság (megye székhelyek) humán osztályát keresheti meg, hogy a végzettségével tudják-e, kívánják-e foglalkoztatni.
Szilágyi Ildikó

kicimacika
kvázi-tag
kvázi-tag

Re: Rendőr képzés nélkül

Hozzászólás Szerző: kicimacika » 2013. május 9., csütörtök 11:54

Lehet, hogy van olyan, hogy ismerős által bekerülnek a Rendőrséghez dolgozni, de sokakat fel sem vesznek a mai világba sima irodás munkakörre,még azok sem akiknek közeli hozzátartozója van, ( pl.: fia,lánya,felesége) Ők alig tudnak bekerülni nem még koma sógor meg ezek! :) A Tény az ha valaki Rendőr szeretne lenni ne azért menjen annak mert van jelvénye és ingyen utazhat , hanem azért mert van Igazságérzete és szeretné a védtelen embereket országszerte megvédeni és Hű maradni az Esküjéhez amit becsülettel végez a munkakörében! :)

Köszönöm,hogy elolvasták kedves Látogatók!

Tisztelettel: B.László
Járom az utcát sebesen, ezért vannak a bűnözők kevesen. Mai naptól kezdve megszűnik a bűnözés, mert mindennap tapadni fogok és ebből lesz az üldözés! :)

Sam
vendég

Hozzászólás Szerző: Sam » 2013. július 22., hétfő 21:14

Üdvözletem mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne nekem, hogy elvégeztem már a miskolci 2 éves alapképzést és hivatásos rendőr vagyok. Milyen diplomát fogadnának már el így nekem a rendőrségen belül, hogy tiszti rendfokozatot és beosztást kapjak. Gondolom jogi diplomát vagy ahhoz hasonlót biztosan de ezen kívül milyeneket még?

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2013. július 29., hétfő 18:45

A civil diploma még kevés hozzá. Rendőri felsőfokú szakmai végzettség is kell. Ezt eddig megadta a "rendőr szervező" (közismert nevén=átképző), de a jövőben tervezetten ez is kevés lesz. Nézegetni kell az életpálya modellhez igazított képzési rendszert és az NKE környékén kell keresni a megoldást.
Tisztelettel
BIE

zsolesz155
újonc
újonc
Iskola: Adyligeti RSZKI

Hozzászólás Szerző: zsolesz155 » 2013. augusztus 25., vasárnap 16:02

BIE írta:A civil diploma még kevés hozzá. Rendőri felsőfokú szakmai végzettség is kell. Ezt eddig megadta a "rendőr szervező" (közismert nevén=átképző), de a jövőben tervezetten ez is kevés lesz. Nézegetni kell az életpálya modellhez igazított képzési rendszert és az NKE környékén kell keresni a megoldást.
Tisztelt BIE, vagy egyéb hozzáértők!

Legutóbbi hozzászólásra írt válasza adott ihletet arra, hogy véleményét kikérjem.
Idéznék a 2011 évi Rendészeti-Életpálya modell tervezetéből:

" Az NKE valamely karán (és jogelőd intézményeiben) nem rendészeti felsőfokú végzettséget szerzettek számára

a) kötelező a rendészeti felsőfokú szakképzettség megszerzése ún. validációs eljárás keretében ...

...

Én pont ennek a tipikus esete lennék. Lehet tudni erről az "opcióról" valamit?

Válaszát köszönöm

aresius
vendég

Hozzászólás Szerző: aresius » 2013. október 14., hétfő 23:24

Tisztelettel!

Én 32 éves közterület - felügyelő vagyok. Miután nagyon sok közös szolgálatot láttam el a rendőrséggel elhatároztam hogy szeretnék csatlakozni az állományhoz. Aziránt érdeklődöm, hogy a rendészeti szakközépiskolai képzési idő alatt ( 2 év )én állományba kerülök valahol rendes fizetéssel? Van erre lehetőség?

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2013. október 19., szombat 17:42

Ezt előre soha, senki nem ígéri meg. Az utóbbi években sorra max. egy év után állományba kerültek a tanulók, de előtte 10 éven keresztül nem. Így nem lehet tudni, hogyan lesz a jövőben.
Tisztelettel
BIE

Válasz küldése