Leendő rendőrök! ti hogyan oldjátok majd meg ezt?

Minden egyéb téma, aminek a fenti fórumokban nem találtad meg a helyét.
Riky
vezető infobróker
vezető infobróker
Évfolyam: 2011-2013
Iskola: Miskolci RSZKI

Re: Leendő rendőrök! ti hogyan oldjátok majd meg ezt?

Hozzászólás Szerző: Riky » 2010. szeptember 17., péntek 11:51

Istvan007 írta:
KicsIEncsI írta:Mondjuk 007 szerint lesz stukker is....én nagyon kételkedem, ő azt mondta, hogy ő nem látott rendőrt vagy objektumőrt fegyver nélkül...de nem tudom. Ha tényleg kapunk azt is, az nagyon merész lesz.... :D
Saját vélemény ez,nem azért mondtam,hogy már megint legyen téma,hanem mert így látom.
Tudom én mindig butaságokat írok...
Putykát csak a suli után kapunk szerintem, de gázspray, gumit, bilincs az tuti lesz :) Móni, majd gyakoroljuk a bilincselést :D
Tisztelem a rendet, vigyázom a csendet, engem az Isten is RENDŐRNEK teremtett!

KicsIEncsI
infobróker
infobróker

Hozzászólás Szerző: KicsIEncsI » 2010. szeptember 17., péntek 11:54

Szerintem erre a suliban nagyon oda fognak figyelni! Azt gondolom, nekünk nem fél 4-ig fog tartani az iskola, hanem tovább. Az viszont engem is érdekelne, hogy az alapkiképzés meg hasonlók nálunk is meglesz -e.... :D Jó lenne, mert azt is tuti sokáig emlegetnénk! :D Bár lehet nekünk ezek nélkül is kemény lesz, amit mindig emlegetni fogunk... :D
Közúti ellenőrzéskor igazoltatja a rendőr a jó tündért, aki így szól hozzá:
- Rendőr, a lelked mélyén jó ember vagy. Teljesítem három kívánságodat. Mit kérsz?
- Személyit, jogosítványt, forgalmi engedélyt! :D

Badal
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: Badal » 2010. szeptember 20., hétfő 14:42

Én tisztelem a rendőröket, de az sokszor bánt, hogy pl.: Hungary kevésbé bűnös részén napi 4 intézkedés kell produkálniuk (persze nem hivatalosan) és ennek a baromságnak a Stop táblánál 3-5 km/órára lassító issza meg a levét, mert ezzel könnyebben meglehet a "napi rutin", mint gyanús, xyz etnikumhoz tartozó, hangoskodó csoportot végig igazoltatni/motozni esetleges hiányzó okmányokért, vagy közbiztonságra veszélyes eszközökért.
Fac, sapias et liber eris

Riky
vezető infobróker
vezető infobróker
Évfolyam: 2011-2013
Iskola: Miskolci RSZKI

Hozzászólás Szerző: Riky » 2010. szeptember 20., hétfő 15:28

Badal írta:Én tisztelem a rendőröket, de az sokszor bánt, hogy pl.: Hungary kevésbé bűnös részén napi 4 intézkedés kell produkálniuk (persze nem hivatalosan) és ennek a baromságnak a Stop táblánál 3-5 km/órára lassító issza meg a levét, mert ezzel könnyebben meglehet a "napi rutin", mint gyanús, xyz etnikumhoz tartozó, hangoskodó csoportot végig igazoltatni/motozni esetleges hiányzó okmányokért, vagy közbiztonságra veszélyes eszközökért.
A STOP tábla azért van, hogy ott a gépkocsi, vagy más egyéb jármű megálljon. Ez nem baromság. Azt meg nem lehet megtenni, hogy csak úgy odamennyél egy személyhez, és ok nélkül megmotozd, ugyanis jogában áll ezt elutasítani, ha a rendőrnek nincs oka rá! Igazoltatni lehet, de csak úgy össze-vissza motozni mindenkit nem. Hozzáteszem: SAJNOS!
Tisztelem a rendet, vigyázom a csendet, engem az Isten is RENDŐRNEK teremtett!

Badal
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: Badal » 2010. szeptember 20., hétfő 16:15

Riky írta:
Badal írta:Én tisztelem a rendőröket, de az sokszor bánt, hogy pl.: Hungary kevésbé bűnös részén napi 4 intézkedés kell produkálniuk (persze nem hivatalosan) és ennek a baromságnak a Stop táblánál 3-5 km/órára lassító issza meg a levét, mert ezzel könnyebben meglehet a "napi rutin", mint gyanús, xyz etnikumhoz tartozó, hangoskodó csoportot végig igazoltatni/motozni esetleges hiányzó okmányokért, vagy közbiztonságra veszélyes eszközökért.
A STOP tábla azért van, hogy ott a gépkocsi, vagy más egyéb jármű megálljon. Ez nem baromság. Azt meg nem lehet megtenni, hogy csak úgy odamennyél egy személyhez, és ok nélkül megmotozd, ugyanis jogában áll ezt elutasítani, ha a rendőrnek nincs oka rá! Igazoltatni lehet, de csak úgy össze-vissza motozni mindenkit nem. Hozzáteszem: SAJNOS!
Ezért töröltem a fejemből azt a gondolatot, hogy rendőr legyek. Mindenesetre a közlekedési szabálysértések (főleg gyorshajtás, STOP-tábla, gyalogos elsőbbség-megadásának elmulasztása) egy külön szervhez passzolnám át, még a baleseti helyszínelést is. Az utálat, un-szimpátia egy rendőrrel szemben (nem általam, hanem úgy általában)a közlekedési szabályok betartatása, büntetése miatt alakul ki. Ha ezt a sok szart elveszik tőlük és pld.: a közlekedési felügyelet speciális részlegéhez kerül, az jó a rendőrnek, mert jobban tud koncentrálni a maradék feladataira. +nekünk is jó, mert így nem kell (nekünk civileknek) leköpnünk magunkat ha a 107-et hívjuk, ha nagy a baj. További utálatot venne le a rendőrökről, ha a fegyver használat privilégiumát elveszik tőlük, mint hivatásos alkalmazottól és egy civil is hordhat magánál éles maroklőfegyvert, amelyet önvédelmi (vagy mások védelmét szolgáló) célzattal való használat esetén, igen rugalmas és fegyverhasználó-barát jogszabályokkal tarkít meg a politikai "elit" :twisted: .
Most ott tartunk, hogy mivel az átlagember jóformán a fent említett közlekedési ellenőrzésekkor, büntikor találkozik rendőrrel, maga is bemagolja a hivatalos eljárás módozatait és kötözködő egyénként, úgymond: szopatja az eljáró rendőrt, ha hiányzik a sapka a fejről stb. Így vesz elégételt. Ez van.
Fac, sapias et liber eris

swat911
senior-tag
senior-tag
Évfolyam: OJT-2011

Hozzászólás Szerző: swat911 » 2010. szeptember 23., csütörtök 10:57

mmmmmmm-el értek egyet
élő példa az USA nincs olyan hét hogy ne lenne ott valami olyan eset hogy az egyébként normális ember egyszer csak bekattan előrántja az önvédelmi célból tartott lőfegyverét és lemészárolja a munkahelyén épp dolgozó embereket
aztán hogy elkerülje az igazságszolgáltatást, fejéhez tartja a fegyvert és lő még egy utolsót.
tényleg sok értelme lenne a dolognak....
és még ott sem engedik hogy egy civil magánál tartsa a fegyverét egész álló nap
MRSZKI. Tanulók voltak, vannak és lesznek, de mindig akad olyan aki nem bírja a strapát, így van ez.

A88
lelkes újonc
lelkes újonc

Hozzászólás Szerző: A88 » 2010. szeptember 23., csütörtök 11:12

swat911 írta:mmmmmmm-el értek egyet
élő példa az USA nincs olyan hét hogy ne lenne ott valami olyan eset hogy az egyébként normális ember egyszer csak bekattan előrántja az önvédelmi célból tartott lőfegyverét és lemészárolja a munkahelyén épp dolgozó embereket
aztán hogy elkerülje az igazságszolgáltatást, fejéhez tartja a fegyvert és lő még egy utolsót.
tényleg sok értelme lenne a dolognak....
és még ott sem engedik hogy egy civil magánál tartsa a fegyverét egész álló nap
USA melyik államára gondolsz?
"Híven, Becsülettel, Vitézül!"

swat911
senior-tag
senior-tag
Évfolyam: OJT-2011

Hozzászólás Szerző: swat911 » 2010. szeptember 23., csütörtök 13:15

konkrétan bármelyikre
MRSZKI. Tanulók voltak, vannak és lesznek, de mindig akad olyan aki nem bírja a strapát, így van ez.

A88
lelkes újonc
lelkes újonc

Hozzászólás Szerző: A88 » 2010. szeptember 23., csütörtök 17:08

swat911 írta:konkrétan bármelyikre
Az USA nem minden államában lehet könnyen fegyverhez jutni, és amelyikben könnyű(Texas, Alaska-itt nyíltan is viselheted) ott a bűnözési ráta sokkal alacsonyabb...Mert az állampolgár megvédheti magát, és meg is védi magát.De ne menjünk az USA-ig, nézd meg Szlovákiát, vagy Finnországot.Ezekben az országokban is lehet éles önvédelmi maroklőfegyvered, és mégsincs "vadnyugat" az utcákon.Valamint ezekben az országokban a rendőrök is kicsit másképp intézkednek, más a felszerelésük(pl. nem '60-as években gyártott, ráadásul cső alá töltött+bebiztosított módon hordják(zárt bőrtokban) a szolgálati fegyvereiket...Ha ott megtámad valaki egy rendőrt akkor azt nagy valószínűséggel lelövik, nem kell azon gondolkodnia a járőrnek hogy elfusson, esetleg a lejárt szavatosságú CS spray-ét használja...Ezekben az országokban nem a bűnözőnek, hanem a rendőrnek van joga.A bűnözőt lenyomják mint a bélyeget.Ez pedig így helyes.
"Híven, Becsülettel, Vitézül!"

zsoti
hivatásos fórumozó
hivatásos fórumozó

Hozzászólás Szerző: zsoti » 2010. szeptember 23., csütörtök 17:14

Reméljük nálunk is ez lesz hamarosan.

Válasz küldése