Csak a kiképzés/katonai/ része vonz...

Minden egyéb téma, aminek a fenti fórumokban nem találtad meg a helyét.
solger
vendég

Csak a kiképzés/katonai/ része vonz...

Hozzászólás Szerző: solger » 2010. augusztus 29., vasárnap 14:46

Sziasztok. Tudom ez egy rendészeti fórum, mégis a katonaság az alapja nagyrészt.
Én úgy érzem, azt az időt bevállalnám, amíg az úgymond katonai alapkiképzés folyik, de onnantól kezdve, ahonnan átmegy a rendőri dolgokba,onnan már nem vonz...Van még így valaki?
Nincs esetleg ilyen túlélőtábor ??? :) megtanulni a rendet, fegyelmet, alaki szabályokat, önvédelmet, fegyverhasználatot, akadálypálya használatát....mindent, ami az alapozó kiképzés része..magyarán belekóstolni az egészbe, annélkül, hogy rendőrök lennénk ? :)

Dotty
őstag
őstag

Re: Csak a kiképzés/katonai/ része vonz...

Hozzászólás Szerző: Dotty » 2010. augusztus 29., vasárnap 15:39

drága, gyere el hozzám, aztán adok én neked olyan túlélő tábort.................. :lol: utána azt se tudnád, pontosan miért is kerestél fel, vagy mit is akartál itt pontosan :lol: :lol:
Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!

Dotty
őstag
őstag

Hozzászólás Szerző: Dotty » 2010. augusztus 29., vasárnap 15:43

szólsz, van pár ismerős, köztük kiképző is (apukám is bevállalna :lol: ) akik megmutatnák neked, hogy mi is az a túlélő tábor :lol: :lol: idézem apukámat: " még azt is elfelejtenék, miért vannak itt! " :lol: :lol: :lol: :lol:

Dotty
őstag
őstag

Hozzászólás Szerző: Dotty » 2010. augusztus 29., vasárnap 15:54

dangerous írta:
Dotty írta:szólsz, van pár ismerős, köztük kiképző is (apukám is bevállalna :lol: ) akik megmutatnák neked, hogy mi is az a túlélő tábor :lol: :lol: idézem apukámat: " még azt is elfelejtenék, miért vannak itt! " :lol: :lol: :lol: :lol:

Háhá! :pinch: Jobb lesz mint egy túlélő tábor XD

hidd el, ha én kézzel lábbal tiltakoztam ellene hogy kiképezzen a sulira, akkor milyen lehet...öreg róka, rendőr :D aki tudja hogy mi merre hány méter az az én apukám :D

Istvan007
hivatásos fórumozó
hivatásos fórumozó
Iskola: Miskolci RSZKI

Hozzászólás Szerző: Istvan007 » 2010. augusztus 29., vasárnap 16:34

solger írta:Sziasztok. Tudom ez egy rendészeti fórum, mégis a katonaság az alapja nagyrészt.
Én úgy érzem, azt az időt bevállalnám, amíg az úgymond katonai alapkiképzés folyik, de onnantól kezdve, ahonnan átmegy a rendőri dolgokba,onnan már nem vonz...Van még így valaki?
Nincs esetleg ilyen túlélőtábor ??? :) megtanulni a rendet, fegyelmet, alaki szabályokat, önvédelmet, fegyverhasználatot, akadálypálya használatát....mindent, ami az alapozó kiképzés része..magyarán belekóstolni az egészbe, annélkül, hogy rendőrök lennénk ? :)
Menj el katonának,több a kihívás és nagyobb hangsúlyt fektetnek erre a részére amit te mondasz,nem mintha a rendőrség piskóta lenne,de mégis katonaság sokkal rizikósabb.
De ha belekezdesz valamibe,vidd is végig ne csak azért menj mert csak egy valami tetszik a hivatásba.

Dotty
őstag
őstag

Hozzászólás Szerző: Dotty » 2010. augusztus 29., vasárnap 16:35

ÁMEN!!!! :woohoo: :-D :whistlg:

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2010. augusztus 29., vasárnap 19:58

solger írta:Sziasztok. Tudom ez egy rendészeti fórum, mégis a katonaság az alapja nagyrészt.
Teljes tévedés, hogy a katonaság lenne a rendőri élet/munka alapja. Mondom én ezt azzal együtt, hogy nyolc év katonai múltam is van. A két szakma teljesen más készségeket követel meg. Hogy vannak benne közös elemek, az e tekintetben nem jelent semmit. A fegyver és az önvédelmi ismeretek, a tereptan vagy az objektum védelem csak eszközök. A mögöttük lévő szakma apapelve viszont eltérő. A katona megkűzd, legyőz, elhárít. A rendőr viszont "Szolgál és véd". Ha megértjük a szlogen lényegét, réébredünk, hogy a rendőr nem akar(hat) küzdeni. Nem akar megkűzdeni és legyőzni. A rendőr megold, elintéz, segít, szankcionál és csak végső esetben használja testi erejét, kényszerítő eszközetit. Az Ő szakmája nem a harcra született, míg a katonáé igen. A katona bármennyire is a békét védi, de egyértelmű, hogy a háborúra készül. Neki az lenne a természetellenes, ha nem kellene harcolnia egy életen át.

Remélem a makogásomban is érthető amit körülírtam.
Tisztelettel
BIE

Istvan007
hivatásos fórumozó
hivatásos fórumozó
Iskola: Miskolci RSZKI

Hozzászólás Szerző: Istvan007 » 2010. augusztus 29., vasárnap 21:03

BIE írta:
Teljes tévedés, hogy a katonaság lenne a rendőri élet/munka alapja. Mondom én ezt azzal együtt, hogy nyolc év katonai múltam is van. A két szakma teljesen más készségeket követel meg. Hogy vannak benne közös elemek, az e tekintetben nem jelent semmit. A fegyver és az önvédelmi ismeretek, a tereptan vagy az objektum védelem csak eszközök. A mögöttük lévő szakma apapelve viszont eltérő. A katona megkűzd, legyőz, elhárít. A rendőr viszont "Szolgál és véd". Ha megértjük a szlogen lényegét, réébredünk, hogy a rendőr nem akar(hat) küzdeni. Nem akar megkűzdeni és legyőzni. A rendőr megold, elintéz, segít, szankcionál és csak végső esetben használja testi erejét, kényszerítő eszközetit. Az Ő szakmája nem a harcra született, míg a katonáé igen. A katona bármennyire is a békét védi, de egyértelmű, hogy a háborúra készül. Neki az lenne a természetellenes, ha nem kellene harcolnia egy életen át.

Remélem a makogásomban is érthető amit körülírtam.
Érhető persze és köszönjük!

Blackcap145
újonc
újonc
Évfolyam: 2016-2018
Iskola: Körmendi RSZKI

Hozzászólás Szerző: Blackcap145 » 2015. február 11., szerda 9:03

Nincs esetleg ilyen túlélőtábor ??? :) megtanulni a rendet, fegyelmet, alaki szabályokat, önvédelmet, fegyverhasználatot, akadálypálya használatát....mindent, ami az alapozó kiképzés része..magyarán belekóstolni az egészbe, annélkül, hogy rendőrök lennénk...???
watson

Iszilagyi
staff
staff

Hozzászólás Szerző: Iszilagyi » 2015. február 11., szerda 10:15

Hogyne lenne! Csak Önnek, csak ma és csak itt! :woohoo:

Válasz küldése