Mennyi esélye van egy nőnek a rendőr szakmában?

Minden egyéb téma, aminek a fenti fórumokban nem találtad meg a helyét.
Barbi91
újonc
újonc

Mennyi esélye van egy nőnek a rendőr szakmában?

Hozzászólás Szerző: Barbi91 » 2009. november 1., vasárnap 16:41

Kíváncsi vagyok mások véleményeire, tapasztalataira, hogy szerintetek egy nő mennyire tud érvényesülni ebben a szakmában? Pláne ha olyan szerencsétlen helyzetben van, mint pl. én hogy nem vagyok egy hű de magas lány, de nagyon tetszik és érdekelne a rendőr szakma... Láttam néhány képet a rendészeti szakközepek honlapján, hogy vannak alacsonyabb lányok is, de igaz hogy ők az iskola elvégzése után nem fognak munkát kapni, max. esetleg ha egy vidéki helyere nagyon nem találnak embert, de pl. Budapesten nem nagyon vennék fel őket sehova? Köszönöm

Vendég
vendég

Re: Mennyi esélye van egy nőnek a rendőr szakmában?

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009. november 1., vasárnap 16:58

Szia

Véleményem szerint egy nő is ugyan úgy ember mint egy férfi.Én nem is értem,miért tartják a szakmába őket alacsonyabb rendűnek,mármint vannak olyan emberek akik ezt vallják. Személy szerint én örülök, hogy nőket is érdekli ez a szakma és el akarnak helyezkedni rendőri szakterületen!:)

Monik
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: Monik » 2009. november 1., vasárnap 17:12

Sziasztok!
Szerintem nem számít, hogy nő vagy férfi. Egy nő is lehet ugyanolyan kitartó és végezheti ugyanolyan precizitással ezt a nem könnyű szakmát is mint egy férfi. Ha valaki akarja, meg tudja csinálni!! :)
Üdv. Monik
" Ha feladod az álmaid ..."

BIE
staff
staff

Hozzászólás Szerző: BIE » 2009. november 1., vasárnap 17:12

A kérdés felvetése kicsit a tájékozatlanságra utal. A felvételi követelményeket teljesítő nők ugyanolyan elbírálás alá esnek, mint a férfiak. Ezért tehát minden további teória gyártása felesleges. A rendőr nők pedig többségükben ki is kérik maguknak, ha megkülönböztetik őket. Nem tesz ebben senki különbséget se fizetés, se beosztás szempontjából.
Tisztelettel
BIE

Monik
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: Monik » 2009. november 1., vasárnap 17:15

Igen. Ha a kérdés feltevője tájékozódott volna a követelményekről (gondolok itt a fizikai részre, ahol le van írva, hogy mennyi a max. férfinál és nőnél), akkor most ez nem is lenne kérdés. :)
Üdv.

Barbi91
újonc
újonc

Hozzászólás Szerző: Barbi91 » 2009. november 1., vasárnap 17:48

Tudom, hogy hülyeségnek tűnhetett a kérdés, és olvastam (nem is egyszer) a felvételi követelményeket, meg szerintem szinte minden kapcsolódó cikket, ezért a kérdés főként a későbbi elhelyezkedésre utalt, főként a magasságom kapcsán, mert otthon amikor megemlítettem, hogy mi szeretnék lenni, "körbe röhögtek", hogy az épp hogy 162 cm-es magasságommal mit akarok rendőr lenni, mert hogy akarok én bármit is csinálni ilyen mérettel, biztos nem egy ilyen alkatú lányt küldenének verekedésekhez, vagy bármihez, és egy munkahely se akarna foglalkoztatni, mert amellett hogy lány vagyok, nem vagyok egy 2 méteres nagydarab, és inkább veszi fel bármelyik munkahely őket, mint engem... és ezért érdekelt volna, hogy mások, akik azért tapasztaltabbak és tájékozottabbak ebben a kérdésben, esetleg van az ismerettségi körükben olyan, aki szintén nő és szintén nem nagydarab, és mégis ugyanúgy eltudtak helyezkedni, és ugyanolyan jól tudják végezni a munkájukat, mint a magasabb társaik...

Vendég
vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009. november 1., vasárnap 18:13

Barbi91 írta:Tudom, hogy hülyeségnek tűnhetett a kérdés, és olvastam (nem is egyszer) a felvételi követelményeket, meg szerintem szinte minden kapcsolódó cikket, ezért a kérdés főként a későbbi elhelyezkedésre utalt, főként a magasságom kapcsán, mert otthon amikor megemlítettem, hogy mi szeretnék lenni, "körbe röhögtek", hogy az épp hogy 162 cm-es magasságommal mit akarok rendőr lenni, mert hogy akarok én bármit is csinálni ilyen mérettel, biztos nem egy ilyen alkatú lányt küldenének verekedésekhez, vagy bármihez, és egy munkahely se akarna foglalkoztatni, mert amellett hogy lány vagyok, nem vagyok egy 2 méteres nagydarab, és inkább veszi fel bármelyik munkahely őket, mint engem... és ezért érdekelt volna, hogy mások, akik azért tapasztaltabbak és tájékozottabbak ebben a kérdésben, esetleg van az ismerettségi körükben olyan, aki szintén nő és szintén nem nagydarab, és mégis ugyanúgy eltudtak helyezkedni, és ugyanolyan jól tudják végezni a munkájukat, mint a magasabb társaik...
Figyelj én valamilyen szinten egyet értek veled, de ez nem megoldás, hogy más emberek ha kinevetnek, akkor el is hiszed és rosszul érzed magad! Egy embert nem lehet azért elítélni,mert alacsony és mert nőként rendőr szeretne lenni! Továbbá én nem vagyok a szakmába egyenlőre benne,de véleményem szerint kiképzik az embert és tehát nem biztos az hogy egy "állat" egy nálánál kisebb termetű és alacsonyabb embert megverne:) Barbi és kitartás, és legyen önbizalmad :)

Monik
kvázi-tag
kvázi-tag

Hozzászólás Szerző: Monik » 2009. november 1., vasárnap 18:33

Barbi91 írta:Tudom, hogy hülyeségnek tűnhetett a kérdés, és olvastam (nem is egyszer) a felvételi követelményeket, meg szerintem szinte minden kapcsolódó cikket, ezért a kérdés főként a későbbi elhelyezkedésre utalt, főként a magasságom kapcsán, mert otthon amikor megemlítettem, hogy mi szeretnék lenni, "körbe röhögtek", hogy az épp hogy 162 cm-es magasságommal mit akarok rendőr lenni, mert hogy akarok én bármit is csinálni ilyen mérettel, biztos nem egy ilyen alkatú lányt küldenének verekedésekhez, vagy bármihez, és egy munkahely se akarna foglalkoztatni, mert amellett hogy lány vagyok, nem vagyok egy 2 méteres nagydarab, és inkább veszi fel bármelyik munkahely őket, mint engem... és ezért érdekelt volna, hogy mások, akik azért tapasztaltabbak és tájékozottabbak ebben a kérdésben, esetleg van az ismerettségi körükben olyan, aki szintén nő és szintén nem nagydarab, és mégis ugyanúgy eltudtak helyezkedni, és ugyanolyan jól tudják végezni a munkájukat, mint a magasabb társaik...
Nem bántásnak szántam. Én is felvételizni készülök a keresztévfolyamra, és én sem vagyok magasabb. De ismerek olyat, aki velünk egymagas, talán még alacsonyabb is, és mégis rendőr és járőr. Nem kell feladni, harcolni kell, és fő az önbizalom.
Üdv. Monik

vendeg
vendég

Hozzászólás Szerző: vendeg » 2009. november 1., vasárnap 18:35

Sokkal kevesebb esélye van egy nőnek, mint egy férfinak. Hogy miért, mert nem egy "törékeny" nőt fognak küldeni pl. egy verekedéshez vagy hasonlóhoz.
Egy Nő.

vendeg
vendég

Hozzászólás Szerző: vendeg » 2009. november 1., vasárnap 19:10

Engem a Vám- és Pénzügyőrség küldött el azzal az indokkal, h nő vagyok, pedig minden követelménynek megfeleltem, az volt a kifogás h most csak férfiakat keresnek, hiába kiváló a teljesítményem, inkább felvesznek egy 150 kg-os férfit, aki szinte semmit nem tudott megcsinálni a felvételin.

Válasz küldése