Mennyi esélye van egy nőnek a rendőr szakmában?

Minden egyéb téma, aminek a fenti fórumokban nem találtad meg a helyét.
Vendég
vendég

Re: Mennyi esélye van egy nőnek a rendőr szakmában?

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009. december 25., péntek 15:51

lilli írta:Ez csak attól függ, hogy az 50kg-os leányzó milyen önvédelmi technikákat ismer
Semmire nem megy egy akkora emberrel szemben, betöri a csuklóját? kitekeri a kezét? ugyan már :)

BokiG
őstag
őstag
Évfolyam: OJT-2011

Hozzászólás Szerző: BokiG » 2009. december 25., péntek 16:00

Nem láttad a Linda című sorozatot? :grin:
That which does not kill us makes us stronger.

Vendég
vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009. december 25., péntek 16:09

"Én annyira nem félek, 180 cm magas lány vagyok:) Sok harcias 162-5 cm-es lány van a sulinkban is, igaz, én nem venném fel őket, mert tényleg nem fog semmit tenni a 100 kilós bűnöző ellen, attól függetlenül hogy gyorsan fut, vagy jó fekvőtámaszozik. Erre is kéne gondolni..."

Szerintem itt már el van rontva a dolog, hogy azt hiszed, hogy te 180cm magas vagy, és neked emiatt már annyira nem is kell félned.....

Mert egy kis embernél is ugyanúgy lehet szúró-vágóeszköz mint egy nagy darab 100kg-osnál....(tapasztalat)

És épp emiatt az a kis harcias 165cm-es lány, aki kicsit jobban tart a helyzetektől, eredményesebben hajtaná végre az intézkedést, mint egy magasabb lány...

És igen is számít a megjelenés, határozottság egy adott szituációnál, láttam már nagydarab fiút/lányt is aki az adott helyzetben képtelen volt határozott lenni, és nem tudta kezelni a helyzetet, azért mert nagydarab valaki vagy magasabb a másiknál még lehet "nyuszi"!

Ezzel nem azt akartam mondani, hogy minden kis harcias lány jobb egy magasabb lánynál, csak.....rossz a szemléleted, szerintem (a magasságát senki nem választhatja meg, és vannak felvételi követelmények is, és ezt sem mi szabjuk meg mi alapján legyen, szóval....)

Magic
őstag
őstag
Évfolyam: 2012-2014

Hozzászólás Szerző: Magic » 2009. december 25., péntek 16:31

"Szerintem itt már el van rontva a dolog, hogy azt hiszed, hogy te 180cm magas vagy, és neked emiatt már annyira nem is kell félned.....
Mert egy kis embernél is ugyanúgy lehet szúró-vágóeszköz mint egy nagy darab 100kg-osnál....(tapasztalat)
És épp emiatt az a kis harcias 165cm-es lány, aki kicsit jobban tart a helyzetektől, eredményesebben hajtaná végre az intézkedést, mint egy magasabb lány...
És igen is számít a megjelenés, határozottság egy adott szituációnál, láttam már nagydarab fiút/lányt is aki az adott helyzetben képtelen volt határozott lenni, és nem tudta kezelni a helyzetet, azért mert nagydarab valaki vagy magasabb a másiknál még lehet "nyuszi"!
Ezzel nem azt akartam mondani, hogy minden kis harcias lány jobb egy magasabb lánynál, csak.....rossz a szemléleted, szerintem (a magasságát senki nem választhatja meg, és vannak felvételi követelmények is, és ezt sem mi szabjuk meg mi alapján legyen, szóval....)[/quote]"

Igazad van, de nem mondtam azt, hogy akkor engem nem szúrhatnak hasba, mert 180 cm vagyok. Mert ez nem igaz. Ez egyértelmű, hogy attól h magas vagyok lányként, még ugyanúgy megszúrhatnak. Kocsmai verekedéshez írtam a magasságos dolgot. Mert én látom, hogy a suliban milyen az önvédelem, és látom hogy aki alacsony, az általában nem is olyan agresszív, vagy kemény. És a fiúkat, ha nem is 110 kiló, nem tud vele mit kezdeni. És ezt a tanár is megmondja... Persze vannak harcias alacsony lányok, ahogy írtam is, de szerintem nem sűrűn látni ilyet. És az igaz, hogy van 180 cm-es lányban aki nyuszi, miért ne lenne??

Vendég
vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009. december 25., péntek 18:45

Nem a határozottságról van szó továbbra sem, hanem a fizikai adottságokról!

Más: Önvédelem órán a legkeményebb fiúnak kellene küzdenie a leggyengébb lánnyal, nem lány a lánnyal, az utcán se lehet válogatni, meg nem vigyorogni ezeken az órákon, sajnos ez van

Magic
őstag
őstag

Hozzászólás Szerző: Magic » 2009. december 25., péntek 18:59

Vendég írta:Nem a határozottságról van szó továbbra sem, hanem a fizikai adottságokról!

Más: Önvédelem órán a legkeményebb fiúnak kellene küzdenie a leggyengébb lánnyal, nem lány a lánnyal, az utcán se lehet válogatni, meg nem vigyorogni ezeken az órákon, sajnos ez van
Pontosan! Ezért van az hogy mi lányok fiút választunk párnak, mert nem lánnyal kell majd küzdeni. És nyugi, ugyanúgy hozzávágnak a földhöz, mint ha fiú lennék, de ennek én csak örülök.

Vendég
vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009. december 25., péntek 19:14

Magic írta:
Vendég írta:Nem a határozottságról van szó továbbra sem, hanem a fizikai adottságokról!

Pontosan! Ezért van az hogy mi lányok fiút választunk párnak, mert nem lánnyal kell majd küzdeni. És nyugi, ugyanúgy hozzávágnak a földhöz, mint ha fiú lennék, de ennek én csak örülök.

Csak ismételni tudom önmagam hogy vannak kivételek ami mindenféleképpen pozitív dolog, de van sok olyan ahol "jajj ne üss ám nagyot", meg a boxzsákba finom mozdulatot visz be, mert többre nem telik! Saját magát pedig egyszer nem bírja felhúzni... nem hiszem el hogy helyette nem kerülhetett volna be más

Magic
őstag
őstag

Hozzászólás Szerző: Magic » 2009. december 25., péntek 19:35

Vendég írta:
Magic írta:

Csak ismételni tudom önmagam hogy vannak kivételek ami mindenféleképpen pozitív dolog, de van sok olyan ahol "jajj ne üss ám nagyot", meg a boxzsákba finom mozdulatot visz be, mert többre nem telik! Saját magát pedig egyszer nem bírja felhúzni... nem hiszem el hogy helyette nem kerülhetett volna be más
Van bent igazság...

Enn
infobróker
infobróker
Évfolyam: OJT-2011

Hozzászólás Szerző: Enn » 2009. december 25., péntek 22:47

Függetlenül attól,hogy nő vagy férfi az illető az "éles helyzetben" a határozottság,a jó fellépés,a gyors észjárás-és reagálás és a taktika a legfontosabb,hogy milyen módszerrel tudod leszerelni a "bűnözőt" úgy,hogy a legkevesebb kárt tegyél a testi épségében.

Egy kis félreértés lehet a Vendég fórumozónál,hiszen aki ezt a topicot itt megnyitotta az nem azért tette,hogy ugyan mi lesz ha nőként ki lesz vezényelve egy kocsmai verekedéshez,vagy egy 100kg-os emberhez,hanem azért hogy megtudja,hogy egyáltalán mint nő van e esélye dolgozni ebben a szakmában és gondolom hogy hosszú távra tervez.
Mindenki aki az mrszki-be jelentkezik valamennyire tisztában van azzal,hogy ha sikerül bekerülni és elvégezni ezt a sulit akkor milyen feladatkört kell majd betöltenie. :blush:
Szolgálunk és sminkelünk!!!:-D
Biztonság,bizalom,becsület!

Vendég
vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009. december 26., szombat 11:41

Enn írta:Függetlenül attól,hogy nő vagy férfi az illető az "éles helyzetben" a határozottság,a jó fellépés,a gyors észjárás-és reagálás és a taktika a legfontosabb,hogy milyen módszerrel tudod leszerelni a "bűnözőt" úgy,hogy a legkevesebb kárt tegyél a testi épségében.

Egy kis félreértés lehet a Vendég fórumozónál,hiszen aki ezt a topicot itt megnyitotta az nem azért tette,hogy ugyan mi lesz ha nőként ki lesz vezényelve egy kocsmai verekedéshez,vagy egy 100kg-os emberhez,hanem azért hogy megtudja,hogy egyáltalán mint nő van e esélye dolgozni ebben a szakmában és gondolom hogy hosszú távra tervez.
Mindenki aki az mrszki-be jelentkezik valamennyire tisztában van azzal,hogy ha sikerül bekerülni és elvégezni ezt a sulit akkor milyen feladatkört kell majd betöltenie. :blush:

Ez így van, és ezért kell megosztani a két csoportot, aki komolyan gondolja és tudja mire vállalkozik nő létére, és aki reménykedik abban hogy jó pozícióba kerül, ami gyakorlatilag rendészeti szakközép elvégzése után nem éppen valószínű

Válasz küldése