Fõ tartalom

hétfő, 19 február 2018 08:53

Almássy Béla Minősítő Emlékverseny 2018

Írta: Kohári Dávid 105. o.
Értékelés:
(0 szavazat)

A 2018-as év nem váratott magára sokáig, hiszen az első lövészversenyre a Miskolci Egyetem Lövész Klubjának szervezésében, már 2018. január 26-27-én sor került. A verseny az MSSZ és az ISSF szabályai szerint került lebonyolításra. Ez azt jelenti, hogy nemzeti és nemzetközi (olimpiai) versenyszámban is lehetőségem volt indulni.

A megmérettetésen 5 megyei lövészklub több, mint 50 versenyzője mérte össze tudását, köztük én is.

Számomra kivételes verseny volt, egyrészt, mert ez volt az első minősítő versenyem, másrészt pedig engem ért a megtiszteltetés, hogy képviselhettem iskolánkat a Miskolci Rendészeti Szakgimnáziumot. Ezért nagyon igyekeztem a lehető legjobb eredményeket elérni. Versenyeredményeim a következőképp alakultak:

  • Junior Légpisztoly 20 lövés kategória II. hely
  • Junior Légpisztoly 60 lövés kategória II. hely
  • Junior Légpuska 20 lövés kategória II. hely
  • Junior Légpuska 60 lövés kategória II. hely

Úgy érzem, első egyéni versenyemen, várakozáson felüli eredményeket sikerült elérnem.

Kohári Dávid 105. o.Kohári Dávid 105. o.

Köszönöm a lehetőséget, hogy ezt a szép sportot iskolánk falai között űzhetem és azt is, hogy rendelkezésre állnak az eredményes felkészüléshez szükséges feltételek. Ezúton szeretném megköszönni a felkészítésem során végzett munkát, temérdek türelmet Dr. Nyilas István főhadnagy úrnak és Szentesi Tibor törzszászlós úrnak.

Kohári Dávid 105. o.

Megjelent: 1463 alkalommal