Dobogón a 2018. évi BM Országos Atlétikai Bajnokságon

Írta: Jónás Zsolt
Értékelés:
(0 szavazat)

Idén, 2018. május 23-án a budapesti Ikarusz Sportpályán rendezték meg a Belügyminisztérium Országos Atlétikai Bajnokságát. A verseny főszervezője a Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja volt. A versenyen 34 belügyi szerv, közel 400 sportolója állt rajthoz, 7-7 női és férfi egyéni versenyszámban, valamint 3 váltó futószámban hirdettek eredményt.

Versenyzőinknek nagyon erős mezőnyben kellett helytállniuk, majd minden versenyszámban profi versenyzőkkel, igazolt, válogatott atlétákkal szemben bizonyíthatták tehetségüket. Iskolánkat 23 fő diák, egy tanár, és egy hivatásos kolléga képviselte:

• Géczi Annamária testnevelő tanár, és
  • Dr. Vereckeiné Pogonyi Gyopár r. százados asszony.

A klasszikus atlétikai számban, a 100 méteres síkfutásban, mind a női, mind a férfi indulóink dobogós helyezéseket értek el:

• Gönczi Vivien (harmadik);
  • Újhelyi Virág (hatodik);
  • Orosz Patrik (első);
  • Horváth Zsolt (ötödik).

Távolugrásban  Merhelik Gergő első, Horváth József második helyen végzett. Géczi Annamária tanárnő magabiztos versenyzéssel szintén maga mögé utasított mindenkit. Gönczi Vivien ebben a számban a hatodik helyet szerezte meg.

A férfi és a női kézigránát-hajítás nagy izgalmat okozott. Szabó András és Mekes Mónika is végig vezetett a versenyben, de az utolsó dobásokat követően "csak" a második fokára állhattak fel a dobogónak. Mindkét tanulónk pár centiméterrel "veszítette el" ezt a küzdelmet. Kosik Erika hatodik, Czinege Tibor tízedik helyezésével gyarapította iskolánk pontszámát.

Súlylökésben  Csivincsik Karina hatodik, Kosik Erika hetedik, Linkecs Patrik nyolcadik, Terjék Dávid tizenhatodik lett.

A versenyszámok között nem sok időt hagytak a pihenésre a versenyzőknek:

A női 400 méteres síkfutásban Szűcs Réka hatodik, Nagypál Eszter tizenkettedikként futott be.

A férfi 400 méteres versenyén, óriási küzdelemben Eperjesi József hatodik, Kohári Dávid hetedik helyen ért a célba.

A leglátványosabb, és egyben a legnagyobb érdeklődéssel kísért versenyszámok a váltófutások:

A nők 4x200, a fiúk 4x400 méteren futottak versenyt egymással és az idővel.

A lányok Nagypál Eszter, Kurucz Nikolett, Újhelyi Virág, Imre Fanni összeállításban álltak a rajthoz, és a hatodik, pontszerző helyen végeztek.

A fiúk, Horváth Zsolt, Merhelik Gergő, Orosz Patrik, Eperjesi József, mondhatom, öldöklő küzdelem után, a második helyen végeztek.

A hosszú távú futáson- 1500 méter- is erős mezőny gyűlt össze:

A női, 35 év feletti korosztályában Koscsó Zita, és Dr. Vereckeiné Pogonyi Gyopár r. százados asszony képviselte intézményünket. Zita tizenhatodik, százados asszony a hatodik helyen értek célba.

A 35 év alattiak versenyében Szűcs Réka negyedik, Kodolányi Réka kilencedikként végzett.

Ugyanezen a távon a férfiaknál Szabó Bence és Serfőző Zoltán küzdött az elsőségért, de nagy csatában a negyedik, és a kilencedik helyet sikerült megszerezniük.

Ezek az eredmények voltak azok, melyek iskolánkat a "végelszámolásnál" az összesített csapatversenyben az előkelő harmadik helyhez juttatta.

2018. évi BM Országos Atlétikai Bajnokság

Minden résztvevő tanulónak gratulálok a szép eredményhez, és ezúton szeretném megköszönni a versenyre történő felkészülés támogatását az iskola vezetésének, és minden kollégának.

Megjelent: 817 alkalommal