Fõ tartalom

péntek, 14 szeptember 2018 15:16

II. Rendőr Szolgálati Pisztoly Világkupa 2018. szeptember 10-11.

Írta: Juhászné G. Melinda
Értékelés:
(0 szavazat)

Második alkalommal rendezett nemzetközi lőbajnokságot 2018. szeptember 10-11 között a B-A-Z. Megyei Rendőr-főkapitányság. A B-A-Z. Megyei Rendőr-főkapitányság kiképzőközpontjában és iskolánkban mérhették össze tudásukat a külföldi és hazai versenyzők. A világkupán a következő országok csapatai vettek részt: Kína, Bahrein, Egyesült Arab Emirátusok, Fehéroroszország, Csehország, Szlovákia és Magyarország katonai rendészeti versenyzői. A kétnapos rendezvényen a külföldi vendégeken kívül a Terrorelhárítás Központ, a Rendőrválogatott, a Katonai Rendészeti Központ, valamint a B-A-Z. Megyei Rendőr-főkapitányság csapatai vetekedtek egymással.

A megmérettetésen a csapatoknak változatos helyszíneken és helyzetekben, nappali és esti fényviszonyok mellett kellett kiállniuk a próbákat.

A verseny megnyitó ünnepsége és eredményhirdetése, valamint a csapatok elszállásolása, étkeztetése iskolánkon történt. Egyes lövészeti feladatok lőterünkön, szakkollégáink irányításával és felügyeletével kerültek végrehajtásra.

II. Rendőr Szolgálati Pisztoly VilágkupaII. Rendőr Szolgálati Pisztoly VilágkupaII. Rendőr Szolgálati Pisztoly VilágkupaII. Rendőr Szolgálati Pisztoly VilágkupaII. Rendőr Szolgálati Pisztoly Világkupa

Az izgalmas és fordulatos versenyen az alábbi csapat végeredmény született:

Női csapatversenyben:
I. helyezett: Egyesült Arab Emirátusok
II. helyezett: Csehország I.
III. helyezett: Magyarország Rendőr Válogatott I.

Női egyéni kategóriában:
I. helyezett: Fehéroroszország, Haidukevich Hanna
II. helyezett: Egyesült Arab Emirátusok I., Maryam Nasser Alshamsi
III. helyezett: Egyesült Arab Emirátusok I., Farida Abdullah Aldhuhoori

Férfi csapatversenyben:
I. helyezett: Fehéroroszország II.
II. helyezett: Csehország II.
III. helyezett: Egyesült Arab Emirátusok II.

Férfi egyéni kategóriában:
I. helyezett: Fehéroroszország II., Babrou Aliaksandr
II. helyezett: Csehország II., Petr Vanek
III. helyezett: Fehéroroszország II., Zayats Yauheni

Az esemény sajtómegjelenései:
police.hu
minap.hu/cikkek
minap.hu/video

Megjelent: 706 alkalommal Utoljára frissítve: péntek, 28 szeptember 2018 14:03