Fõ tartalom

hétfő, 21 január 2019 08:27

Kibocsátó ünnepség

Írta: MRSZG
Értékelés:
(2 szavazat)

2019. január 18-án 10:00 órától tartottuk a Miskolci Rendészeti Szakgimnázium sportcsarnokában a 2017/2019-es évfolyam 1,5 éves képzésben résztvevő tanulóinak ünnepélyes kibocsátó ünnepségét. Az ünnepség elöljárója Dr. Pozsgai Zsolt r. vezérőrnagy úr, személyügyi országos rendőrfőkapitány-helyettes volt.

A 2017/2019-es évfolyamon 1,5 és 2 éves képzési időben tanulnak a tanulók. Az ünnepségen kibocsátásra került fiatalok rendészet ágazati szakmai képzést folytató középiskolákban tanultak korábban és rendészet ágazati szakmai érettségi vizsgát tettek. Ezen előtanulmány és az eredményes szakmai érettségi vizsga birtokában lehetőségük volt arra, hogy az egyébként 2 éves rendőr tiszthelyettes képzési idő számukra lerövidüljön, így 1,5 év alatt tudták elsajátítani rendőr tiszthelyettesi szakmai ismereteket közrendvédelmi és határrendészeti szakmairányon.

A tanulók 2018. szeptember 3-án tettek ünnepélyes esküt iskolánk alakuló terén. Azóta próbaidős rendőrként végezték iskolai tanulmányaikat és teljesítették területi szakmai gyakorlatukat. Tanulmányaik végzéseként 44 fő tett sikeres szakmai vizsgát. A kibocsátásra kerülő teljes szakképesítéssel rendelkező fiatalok ezzel az ünnepséggel vettek búcsút iskolánktól.

Kibocsátó ünnepség a 1,5 éves képzésen résztvevő tanulóinknakKibocsátó ünnepség a 1,5 éves képzésen résztvevő tanulóinknakKibocsátó ünnepség a 1,5 éves képzésen résztvevő tanulóinknak

A ceremónián több elismerést adtak át, majd a „hagyományos” sapkadobálás zárta a családias légkörű záróünnepséget. A rendezvényt követő díszebéd előtti pohárköszöntőn az elismerésben részesülteket köszöntötte Bagi István r. ezredes úr az iskola igazgatója. Itt kötetlen beszélgetés folyhatott a meghívott budapesti és megyei rendőr főkapitányságok vezetőivel, valamint Dr. Pozsgai Zsolt r. vezérőrnagy úrral, személyügyi országos rendőrfőkapitány-helyettessel.

A jövőre tekintve kívánunk tanulóinknak ezúton is minél több rendőrszakmai sikert és hosszú életpályát!

Megjelent: 578 alkalommal Utoljára frissítve: hétfő, 21 január 2019 08:33