Fõ tartalom

péntek, 22 május 2015 00:00

Utolsó nyugdíjas találkozóját tartotta a 2. Honi Légvédelmi Hadosztály

Írta: J. Gazsi Melinda
Értékelés:
(1 szavazat)

2015. május 15-én tartotta 37-dik és egyben utolsó nyugdíjas találkozóját a 2. Honi Légvédelmi Hadosztály iskolánkban. A hadsereg ezen hadosztályának egykoron intézményünk adott otthont szolgálati helyként, majd később a nyugdíjas találkozók alkalmával visszatértek a falak közé.

A nyugdíjas találkozó a Bocskai Laktanyában lévő emléktáblánál tartott koszorúzással vette kezdetét, majd iskolánkban folytatódott.

Ünnepi beszédében Sárossy Gábor nyugállományú alezredes hangsúlyozta, hogy a hadosztály évtizedeken keresztül, elszántan, fegyelmezetten védelmezte Magyarország kijelölt légi határait, biztosította Borsod-Abaúj-Zemplén megye és a környező országrészek ipari- és gazdasági központjainak légi oltalmát.


Fontos megemlíteni, hogy Sárossy Gábor úr 37 alkalommal szervezte meg a nyugdíjas találkozót, mellyel a mai napig összetartja a múltban együtt dolgozó volt katonákat, közalkalmazottakat.

Köszönjük fáradozásait és nagyon örülünk, hogy segíthettünk ápolni a történelem ezen darabkáját.

Megjelent: 3453 alkalommal Utoljára frissítve: szombat, 23 május 2015 17:00