Fõ tartalom

kedd, 17 szeptember 2019 14:57

III. Rendőr Szolgálati Pisztoly Világkupa

Írta: Juhászné Gazsi Melinda
Értékelés:
(0 szavazat)

2019. szeptember 9-10-én harmadik alkalommal rendezett nemzetközi lőbajnokságot a B-A-Z. Megyei Rendőr-főkapitányság. A verseny a B-A-Z. Megyei Rendőr-főkapitányság Kiképzőközpontjában és iskolánk lőterén zajlott széles körű nemzetközi és hazai versenyzői gárdával. A világkupán a következő országok csapatai vettek részt: Kína, Bahrein, Egyesült Arab Emirátusok, Fehéroroszország, Csehország, Szlovákia, Lettország, Litvánia és Észtország. A kétnapos rendezvényen a külföldi vendégeken túl a Terrorelhárítás Központ, a Rendőrválogatott, a Készenléti Rendőrség, a Katonai Rendészeti Központ, valamint a B-A-Z. Megyei Rendőr-főkapitányság csapatai mérték össze tudásukat.

A megmérettetésen a csapatoknak változatos helyszíneken és szituációkban, nappali, esti és éjszakai fényviszonyok között kellett teljesíteniük a próbatételeket.

A verseny megnyitó ünnepsége és eredményhirdetése, valamint a csapatok elszállásolása, étkeztetése iskolánkon történt. Bizonyos lövészeti feladatok teljesítése a lőterünkön történt szakkollégáink irányításával és felügyeletével.

III. Rendőr Szolgálati Pisztoly VilágkupaIII. Rendőr Szolgálati Pisztoly VilágkupaIII. Rendőr Szolgálati Pisztoly VilágkupaIII. Rendőr Szolgálati Pisztoly VilágkupaIII. Rendőr Szolgálati Pisztoly VilágkupaIII. Rendőr Szolgálati Pisztoly VilágkupaIII. Rendőr Szolgálati Pisztoly Világkupa

Az izgalmas és fordulatos versenyen az alábbi csapat-végeredmény született:

Női egyéni kategóriában:
I. helyezett: Haidukevich Hanna - Belarusszia
II. helyezett: Prachkaila Maryna - Belarusszia
III. helyezett: Sharifa Jaffar – Egyesült Arab Emirátusok

Férfi egyéni kategóriában:
I. helyezett: Zayats Yauheni - Belarusszia
II. helyezett: Csaplár Balázs - Terrorelhárítási Központ
III. helyezett: Baranyai Ernő - Magyar Rendőrválogatott

A női csapatversenyben:
I. helyezett: Belarusszia I. csapata
II. helyezett: Egyesült Arab Emirátusok I. csapata
III. helyezett: Kína I. csapata

A férfi csapatversenyben:
I. helyezett: Belarusszia II. csapata
II. helyezett: Kína II. csapata
III. helyezett: Kína III. csapata

Az összetett versenyben:
I. helyezett: Belarusszia II. csapata
II. helyezett: Kína II. csapata
III. helyezett: Belarusszia I. csapata

Az esemény sajtómegjelenései:

Megjelent: 840 alkalommal Utoljára frissítve: csütörtök, 26 szeptember 2019 10:29