Fõ tartalom

szerda, 12 február 2020 12:46

1,5 éves képzésben résztvevő tanulók kibocsátó ünnepsége

Írta: MRSZG
Értékelés:
(1 szavazat)

2020. február 11-én 10:00 órától tartottuk a Miskolci Rendészeti Szakgimnázium Átriumában a 2018/2020-as évfolyam 1,5 éves képzésben résztvevő tanulóinak ünnepélyes kibocsátó ünnepségét. Az ünnepség elöljárója Dr. Vereckei Csaba r. dandártábornok úr, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság rendőrfőkapitánya volt.


A 2018/2020-as évfolyamon 1,5 és 2 éves képzési időben tanulnak a tanulók. Az ünnepségen kibocsátásra került fiatalok rendészet ágazati szakmai képzést folytató középiskolákban tanultak korábban és rendészet ágazati szakmai érettségi vizsgát tettek. Ezen előtanulmány és az eredményes szakmai érettségi vizsga birtokában lehetőségük volt arra, hogy az egyébként 2 éves rendőr tiszthelyettes képzési idő számukra lerövidüljön, így 1,5 év alatt tudták elsajátítani a rendőr tiszthelyettesi szakmai ismereteket közrendvédelmi szakmairányon.


A tanulók 2019. szeptember 2-án tettek ünnepélyes esküt iskolánk alakuló terén. Azóta próbaidős rendőrként végezték iskolai tanulmányaikat és teljesítették területi szakmai gyakorlatukat. Tanulmányaik végzéseként 9 fő tett sikeres szakmai vizsgát. A kibocsátásra kerülő teljes szakképesítéssel rendelkező fiatalok ezzel az ünnepséggel vettek búcsút iskolánktól.


A jövőre tekintve kívánunk tanulóinknak ezúton is minél több rendőrszakmai sikert és hosszú életpályát!

 

 
Megjelent: 285 alkalommal Utoljára frissítve: csütörtök, 13 február 2020 09:03